Pohledávku za Sazkou přihlásil i Leoš Mareš, chce 1,2 milionu korun

29. 4. 2011 – 16:11 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Pohledávku za Sazkou přihlásil i Leoš Mareš, chce 1,2 milionu korun
Pohledávka vznikla podle dokumentu na základě plnění smlouvy o marketingové spolupráci z poloviny roku 2010, Foto: Evropa 2 | zdroj: NašePeníze.cz

Městský soud v Praze i v pátek zveřejňuje další příchozí pohledávky do insolvenčního řízení se Sazkou, Leoš Mareš se hlásí o 1,2 milionu korun.

Pohledávka vznikla podle dokumentu na základě plnění smlouvy o marketingové spolupráci z poloviny roku 2010. Jak stojí v materiálu, "požadavky na základě této smlouvy věřitel v celém rozsahu splnil ve smluveném čase." Pohledávka je splatná od 30. dubna 2011.

Městský soud v Praze podle mluvčí Martiny Lhotákové dosud obdržel 2127 přihlášených pohledávek, další ještě doručí pošta. Formálně evidovaných pohledávek je 1190 a jejich hodnota činí více než 4,2 miliardy korun. Městský soud v Praze také už obdržel významnou pohledávku Občanského sdružení Zelený ostrov s celkovou výší 8,1 miliardy korun, která byla na podatelnu soudu podána ve čtvrtečních odpoledních hodinách. Ještě nebyla formálně zapsaná, ani zveřejněná.

"Přijetí pohledávky The Bank of New York Mellon zatím nemůžeme potvrdit, to lze jen u pohledávek již zpracovaných, mezi kterými tato není," dodala mluvčí.

Pohledávku do řízení přihlásila například firma Eto, ke které se dříve hlásil realitní magnát Radovan Vítek, ta chce po Sazce zhruba 254 milionů korun. Sidereus Holdings chce po Sazce přes 628 milionů korun, svoji původní pohledávku na 413 milionů korun společnost později doplnila o další splatné pohledávky. Firma Geco Tabak 146 milionů korun, KKCG SF podnikatele Karla Komárka 408,8 milionu korun. Česká spořitelna pak 215 milionů korun, Citibank zase téměř 213 milionů korun. Sesterská firma Sazky Bestsport se hlásí o 23,1 milionu korun.

K Městskému soudu v Praze přihlásili své pohledávky i mobilní operátoři. T-Mobile chce po loterijní firmě 228,5 milionu korun, Telefónica O2 pak 205,5 milionu korun. Vodafone se prostřednictvím své pohledávky hlásí o 195 milionů korun. Celkem tak mobilní operátoři chtějí po loterijní firmě 628,9 milionu korun.

O peníze se zatím přihlásili i tři akcionáři Sazky, a to Autoklub ČR (více než osm milionů korun), Česká obec sokolská (téměř 26 milionů korun) a Český olympijský výbor. Ten chce od Sazky 3,8 milionu korun.

Z převážné většiny přihlášených pohledávek jde o složené kauce provozovatelů terminálů. Podle Sazky u ní provozovatelé složili celkem přes 260 milionů korun.

O jednotlivých pohledávkách bude ještě před první schůzí věřitelů rozhodovat insolvenční správce, který je rozdělí na sporné a nesporné. V případě sporných pohledávek se jejich majitel může hájit proti verdiktu správce, u nesporných odvolání možné není.

Sazka je od úterý 29. března v úpadku, čtvrtek 28. dubna byl posledním dnem, kdy mohli věřitelé své pohledávky do řízení přihlásit. První schůze věřitelů se sejde 26. května. Na ní by se mělo rozhodnout, zda firma půjde do konkursu, nebo zda věřitelé odsouhlasí její reorganizaci. Pravděpodobnější je druhá varianta, reorganizační plán chce soudu předložit předseda představenstva firmy Aleš Hušák nejpozději 10 dní před schůzí věřitelů. Insolvenčnímu řízení čelí firma od poloviny ledna.

Sazka už má soudem stanovený i prozatímní věřitelský výbor, jeho členy jsou firmy Moranda, Siderius Holdings Limited, k oběma se dříve hlásil miliardář Radovan Vítek. Dále KKCG SF podnikatele Karla Komárka a dva přihlášení věřitelé Gtech Global Services Corporation a Česká spořitelna.

Akcionáři Sazky jsou: 67,98 procenta ČSTV, 13,54 procenta Sokol, 5,56 procenta Česká asociace Sport pro všechny, čtyři procenta Autoklub ČR, 3,56 procenta Sdružení sportovních svazů ČR, dvě procenta ČOV, 1,45 procenta Český střelecký svaz, 1,02 procenta Asociace tělovýchovných jednot sportovních klubů ČR a 0,88 procenta Orel.

-Libor Popela | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 28.11.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,230 24,350
USD 21,950 22,130
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články