Pojištění: Pojistit lze i hezké počasí na dovolené

2. 11. 2009 – 3:25 | Pojištění | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Pojištění: Pojistit lze i hezké počasí na dovolené
Foto: NašePeníze.cz | zdroj: NašePeníze.cz

Některé země pojišťují turistům hezké počasí. Snaží se tak nalákat turisty v současné krizové době na dovolenou. S největší novinkou přišel letos karibský ostrovní stát Barbados. Pokud si turista letos zarezervoval svůj pobyt v období mezi 1.5.-7.6. s příjezdem na Barbados nejpozději do letošního 18.prosince, tak mu barbadoská státní centrála cestovního ruchu v rámci programu Perfect Weather Guarantee vyplatí 100 amerických dolarů (1800 Kč) za každý den, kdy teplota spadne pod 26° a zároveň naprší více než 5 milimetrů srážek.


Ve Francii nabízí cestovní kanceláře Pierre et Vacances a FranceLoc speciální pojištění proti špatnému počasí, na jehož základě dostane klient zpátky z ceny dovolené až 400 EUR, pokud z týdne proprší alespoň 4 dny. Tyto cestovní kanceláře nabízeli toto pojištění již vloni a podle jejich údajů vloni pršelo 10% klientům na dovolené tak, že získali nárok na vrácení peněz.

- Penzijní připojištění nahradí penzijní spoření, v čem se liší?
- Cestovní pojištění pomohlo na dovolené každému 13. klientovi
- Pojištění: Počet sebepoškozování kvůli pojistce narůstá
- Letecké společnosti nemají pojištění proti úpadku, lidem tak většinou zbydou místo letenek pouze bezcenné papírky

S nabídkou pojištění počasí začaly letos i letecké společnosti

Například německá Lufthansa nabízí cestujícím kompenzaci až 20 EUR za každý den, kdy vám o dovolené naprší více než 5 milimetrů srážek. Maximum je však 200 EUR za jednoho cestujícího. Podmínkou však letos byla rezervace do jedné z vybraných 36 destinací po celém světě do 18.srpna a to na dobu odletu mezi 1.zářím a 31.říjnem.

Cestovní ruch patří jednoznačně mezi odvětví nejvíce ohrožené změnami klimatu a tak se dá očekávat, že různé nabídky na pojištění počasí budou přibývat.

\"České cestovní kanceláře zatím žádné pojištění počasí neplánují, důvodem je především to, že čeští turisté zatím nejsou tak bohatí, aby masově cestovali do velmi dalekých zemí a tráví dovolenou především v Evropě či Severní Africe, tedy relativně blízko naší země, kde se dá počasí celkem předvídat\"
doplnil zprávu Tomio Okamura, mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Kurzy

Kurzovní lístek: 13.4.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,370
USD 23,700 23,820
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články