Pojišťovny: Ani finanční krize nezabránila lidem vyrážet na zimní dovolené

5. 3. 2009 – 1:05 | Životní pojištění | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Pojišťovny: Ani finanční krize nezabránila lidem vyrážet na zimní dovolené
Foto: sxc.hu | zdroj: NašePeníze.cz

Podle statistik pojišťoven jezdí Češi stále častěji na dvě dovolené ročně. Kromě standardního letního období se výrazně zvyšuje počet uzavřených cestovních pojištění v průběhu zimních měsíců. V souvislosti s aktivní dovolenou roste poptávka po rizikových sportech a pojištění odpovědnosti.


Češi v posledních letech stále častěji jezdí na zahraniční dovolené i v průběhu ledna a února. „Počet smluv na cestovní pojištění uzavřených přes internet během ledna se v posledních letech výrazně zvyšuje,“ potvrzuje Petr Kleiner, ředitel přímého prodeje ČSOB Pojišťovny. Počet uzavřených smluv na cestovní pojištění neohrozila ani hrozba hospodářské krize. „Většina rodin s dovolenou již počítala. Často také měli předplacené zájezdy. Pokud dojde ke snížení dovolených, pocítíme to pravděpodobně až v letních měsících,“ vysvětluje Petr Kleiner.


- Dovolená na splátky? Raději NE!

- Každá třetí dovolená je kupovaná přes internet

- Povinné ručení: Na co včechno se vztahuje?

- Dopravní nehoda v zahraničí? Na co si dát pozor!


Celkový nárůst v cestovním pojištění za rok 2008 oproti 2007 byl zhruba 48 %.

Nejoblíbenější formou zimní dovolené dovolenou je samozřejmě lyžování. Proto mezi nejoblíbenější lednové destinace dlouhodobě patří Rakousko a Itálie. Stále častější však Češi poptávají i dovolené v exotičtějších destinacích a u moře. Aktivní způsob trávení dovolené vyvolává větší poptávku po pojištění rizikových sportů, ale také po pojištění odpovědnosti za škodu třetí osobě, protože riziko, že viník bude muset uhradit způsobenou škodu na zdraví nebo majetku, při takovýchto pobytech roste.



Kurzy

Kurzovní lístek: 17.5.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,700 24,800
USD 23,490 23,670
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články