Pojišťovny: Nejkradenější auta jsou Audi

- Auto-moto autor: Redakce NašePeníze.cz

Z dlouhodobých statistik ČSOB Pojišťovny vyplývá, že největší riziko odcizení auta podstupují majitelé vozů Audi, Mercedes, Alfa Romeo a BMW.

Nejkradenější auta, Foto: Audi

Nejkradenější auta, Foto: Audi , zdroj: NašePeníze.cz


Audi jednoznačně kralují žebříčku nejčastěji kradených aut, zhruba každý patnáctý vůz havarijně pojištěný u ČSOB Pojišťovny se stal terčem zájmu zlodějů. Z vozů Mercedes, Alfa Romeo nebo BMW, jež v žebříčku figurují na dalších místech, se „ztratí“ přibližně „jen“ každý třicátý. Naopak nejmenší riziko krádeže je u vozů východoasijských automoblilek. Za posledních šest let například ČSOB Pojišťovna neregistrovala prakticky žádnou krádež vozů Subaru, Mitsubishi, Chevrolet nebo Suzuki.

- Leasing v autobazarech - Katastrofa!
- Nejhorším místem pro motorkáře je Kladno. Nejvíce řidičů osobních aut bourá v Praze a Ostravě
- Jedete autem do zahraničí? Podívejte se jaké nástrahy vás čekají

Japonské nebo jihokorejské značky ovládají také většinu dalších míst žebříčku nejméně kradených aut, do nějž se z evropských značek podařilo vtěsnat jen vozům Citroën a FIAT

Tyto skutečnosti se logicky odrážejí v cenách havarijního pojištění, pojistné pro vozy s vysokou frekvencí krádeží je vyšší než u aut, která jsou odcizována jen zřídka nebo která je levnější opravit,“ říká Jaroslav Král, ředitel odboru řízení produktů ČSOB Pojišťovny.

Tagy: půjčka peníze finance rozpočet pojištění hotovost úvěr tiskové zprávy