Pojišťovny se spikly proti řidičům, zdražují povinné ručení

- Auto-moto autor: Redakce NašePeníze.cz

Čeští řidiči si možná už brzy budou kupovat zbytečně drahé povinné ručení. Velké pojišťovny se totiž tajně dohodly na tom, že stáhnou své produkty z internetových porovnávačů, které umí pojistky přehledně seřadit podle ceny. Píše to aktuální číslo týdeníku Profit.

Profit vypátral, že už v listopadu se zástupci pojišťoven bavili o problému propadu cen povinného ručení, které klesají už pět let, Foto:NašePeníze.cz

Profit vypátral, že už v listopadu se zástupci pojišťoven bavili o problému propadu cen povinného ručení, které klesají už pět let, Foto:NašePeníze.cz , zdroj: NašePeníze.cz

Koupit si cenově výhodné povinné ručení může být brzy problém. Internetové porovnávače, přes které lze najít a sjednat cenově výhodné pojištění, v posledních dnech narazily na neochotu některých pojišťoven dál své produkty přes nezávislé internetové stránky prodávat.

Čtěte také:

Pojišťovny neoprávněně krátí pojistné plnění při autonehodách

Podle informací, které se Profitu podařilo získat, uvažuje o stažení z porovnávačů až šest pojišťoven, které dohromady ovládají více než 80 procent trhu s povinným ručením. Těmto velkým hráčům vadí především to, že cenou v porovnávačích nedokážou čelit levnější konkurenci. Tvrdí, že povinné ručení se postupně vyvinulo ve složitější a strukturovaný produkt, jehož výhodnost už zdaleka jen cena neurčuje. Důležité je začít zohledňovat, kolik dalších výhod a připojištění řidiči získají.

Profit vypátral, že už v listopadu se zástupci pojišťoven bavili o problému propadu cen povinného ručení, které klesají už pět let. Jako hlavní příčinu tehdy označili právě internetové porovnávače. Nyní ale začaly své spiknutí realizovat – postupně přestávají spolupracovat s jednotlivými internetovými porovnávači.

Více se dočtete v týdeníku Profit.

TIP: Máte negativní zkušenosti s bankou nebo pojišťovnou? Napište nám svůj příběh na redakce@nasepenize.cz

Tagy: auto pojištění povinné ručení srovnání zákonné