Pojišťovny se spikly proti řidičům, zdražují povinné ručení

10. 4. 2012 – 9:56 | Auto-moto | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Pojišťovny se spikly proti řidičům, zdražují povinné ručení
Profit vypátral, že už v listopadu se zástupci pojišťoven bavili o problému propadu cen povinného ručení, které klesají už pět let, Foto:NašePeníze.cz | zdroj: NašePeníze.cz

Čeští řidiči si možná už brzy budou kupovat zbytečně drahé povinné ručení. Velké pojišťovny se totiž tajně dohodly na tom, že stáhnou své produkty z internetových porovnávačů, které umí pojistky přehledně seřadit podle ceny. Píše to aktuální číslo týdeníku Profit.

Koupit si cenově výhodné povinné ručení může být brzy problém. Internetové porovnávače, přes které lze najít a sjednat cenově výhodné pojištění, v posledních dnech narazily na neochotu některých pojišťoven dál své produkty přes nezávislé internetové stránky prodávat.

Čtěte také:

Pojišťovny neoprávněně krátí pojistné plnění při autonehodách

Podle informací, které se Profitu podařilo získat, uvažuje o stažení z porovnávačů až šest pojišťoven, které dohromady ovládají více než 80 procent trhu s povinným ručením. Těmto velkým hráčům vadí především to, že cenou v porovnávačích nedokážou čelit levnější konkurenci. Tvrdí, že povinné ručení se postupně vyvinulo ve složitější a strukturovaný produkt, jehož výhodnost už zdaleka jen cena neurčuje. Důležité je začít zohledňovat, kolik dalších výhod a připojištění řidiči získají.

Profit vypátral, že už v listopadu se zástupci pojišťoven bavili o problému propadu cen povinného ručení, které klesají už pět let. Jako hlavní příčinu tehdy označili právě internetové porovnávače. Nyní ale začaly své spiknutí realizovat – postupně přestávají spolupracovat s jednotlivými internetovými porovnávači.

Více se dočtete v týdeníku Profit.

TIP: Máte negativní zkušenosti s bankou nebo pojišťovnou? Napište nám svůj příběh na redakce@nasepenize.cz

Kurzy

Kurzovní lístek: 6.2.2023 Exchange s.r.o.

EUR 23,780 23,860
USD 22,030 22,150
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články