Policie propustí něco kolem 1600 lidí

11. 8. 2011 – 21:53 | Práce | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Policie propustí něco kolem 1600 lidí
Hruška také hasiče a policisty ujistil, že se rozhodně nemusí obávat, že by kvůli úsporným opatřením přišli o peníze, Foto:PČR | zdroj: NašePeníze.cz

Náměstek ministra vnitra Jaroslav Hruška odmítá, že by řady policie a hasičů muselo kvůli úsporám opustit deset tisíc lidí. Jak uvedl ve čtvrtečním vysílání rozhlasové stanice Radiožurnál, z policie se bude muset poroučet jen něco kolem 1600 zaměstnanců.

"Nechceme snižovat částku na provoz a investice, proto chceme jít cestou snižování počtu policejních manažerů. Často totiž v praxi vidíme, že mezi velitelem a výkonným článkem je množství různých analytiků, koordinátorů a mezičlánků, které v konečném důsledku omezují jeho možnost jasně řídit strukturu. A toto je ta část řídící struktury, na kterou se chceme zaměřit a kterou chceme převést do toho přímého výkonu. Je to rozhodnutí policistů, co odejdou do civilu, přičemž hovoříme o číslu 1600," řekl Hruška ve vysílání.

Současně přitom připomněl, že zákon neumožňuje policistu či hasiče propustit s výjimkou případů, kdy se takový člověk dopustí zásadní chyby.

Hruška také hasiče a policisty ujistil, že se rozhodně nemusí obávat, že by kvůli úsporným opatřením přišli o peníze. "Zachováme reálný průměrný příjem všech příslušníků," uvedl.

-Veronika Žižlavská | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 8.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,270 24,390
USD 22,470 22,650
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články