Policisté budou moci zabavit i malé množství drogy a zničit ji

28. 4. 2011 – 16:50 | Životní styl | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Policisté budou moci zabavit i malé množství drogy a zničit ji
Lidé u sebe nesmějí přechovávat například více než 1,5 gramu heroinu, 15 gramů marihuany nebo jednoho gramu kokainu., Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Senát ve čtvrtek podpořil rozšíření policejních pravomocí v boji proti drogám. Umožní to schválená novela zákona o policii, která policistům umožňuje zabavovat lidem i malé množství drogy a následně ji zničit.

V současnosti mohou policisté zabavit drogy v případě, že se člověk, který je má v držení, dopustí trestného činu. Nově bude moci policie zabavit drogu i v případě, že se člověk dopustí jen přestupku. Drogu mohou policisté také zničit.

Novela navíc upravuje činnost Vojenské policie, která by měla nově mít například přístup do informačního systému cizinců, jehož správcem je podle zákona policie. Zároveň upřesňuje možnost odposlechů. Pro vojenské policisty budou nově platit při pořizování odposlechů stejná pravidla jako pro Policii ČR.

Kolik drog smějí lidé držet?

Přesné hranice pro držení drog určilo nařízení z loňského ledna. Lidé u sebe nesmějí přechovávat například více než 1,5 gramu heroinu, 15 gramů marihuany nebo jednoho gramu kokainu. Extáze mohou mít čtyři tablety a hub s halucinogenním účinkem nejvýše 40 kusů.

-Tomáš Paták | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 15.8.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,420 24,540
USD 23,950 24,130
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články