Policisté v některých krajích přijdou o peníze z rizikových příplatků

- Práce autor: Redakce NašePeníze.cz

Snížení rizikových příplatků čeká od prvního července několik tisíc policistů v Ústeckém kraji. Policejní mluvčí Šárka Poláčková agentuře Mediafax v pátek sdělila, že se to týká všech policejních složek.

Policisté mají průměrný měsíční plat zhruba 31 800 korun, Foto: skodaoctavia.cz

Policisté mají průměrný měsíční plat zhruba 31 800 korun, Foto: skodaoctavia.cz , zdroj: NašePeníze.cz

"Podobná opatření probíhají i v ostatních krajích. Snížení příplatku je v rozsahu od 200 do 1100 korun. Jako důvod je uvedeno snížení míry rizika. Všichni policisté, kterým bude příplatek snížen, se proti tomu mohou v zákonné lhůtě odvolat," uvedla Poláčková.

Policisté na různých stupních však upozorňují, že policie musí kvůli sníženému rozpočtu drasticky šetřit, a to je také hlavním důvodem snížení příplatků, navíc se snižují i ostatní složky rozpočtu.

 

Může vás zajímat: Průměrná mzda podle čtenářů NašePeníze.cz zde.

 

„Žádné riziko nepominulo, je nás míň, než by podle tabulek být mělo, kriminalita se nijak dramaticky nesnížila. Ale budeme brát méně a dostaneme méně peněz na provoz. Brzo odstavíme auta a budeme zasahovat jen tam, kam se dostaneme pěšky,“ postěžoval si jeden policejní důstojník.

 

Průměrný plat policistů

 

Policisté mají průměrný měsíční plat zhruba 31 800 korun. Platy jsou dány tabulkami, které zohledňují délku služebního poměru a tarifní třídu policisty.

-Mediafax/Rozhlas

Kam dál?

- Platy státních zaměstnanců: Mnozí vydělávají více než prezident

- Nástupní plat začínajících učitelů může být i 20 tisíc korun

- Platy ve zdravotnictví porostou, slibují všechny politické strany

Tagy: policie mzdy peníze mzda plat příplatky práce u policie platy poicistů