Politikům má rapidně narůst příjem

28. 1. 2010 – 7:40 | Domácí | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Politikům má rapidně narůst příjem
Platy politiků raketově porostou, Foto: Jan Fischer - vlada.cz | zdroj: NašePeníze.cz

Od roku 2011 má podle serveru iDNES.cz dojít k rozmrazení platů politiků. Tím by si měli ve svých platech politici velmi výrazně polepšit.


Pokud k rozmrazení dojde, dostanou poslanci přidáno o 16 tisíc korun měsíčně  více, ministři o 31 tisíc korun více a premiér o více než 44 tisíc k platu.

iDNES.cz spočítal, že by tak celkem státní rozpočet přišel o osm set milionů korun více než v roce 2009. Fischerova vláda se snaží zákon o platech politiků změnit.

Vláda Jana Fischera si tak dala bojový úkol, prosadit trvalé zmrazení platů politiků.

Návrh se však už teď nelíbí představitelům ČSSD a ODS, bez jejichž podpory nemá šanci Sněmovnou projít uvedl iDNES.cz. \"Myslím si, že vláda má významnější úkoly než tohle. Jsme ochotni o tom jednat, ale nikdo to s námi nekonzultoval a pak je trapné, když to přichází rovnou na stůl,\" reagoval novinářům šéf sociální demokracie Jiří Paroubek.

\"Neznám podrobnosti návrhu. Ale platy zákonodárců jsou zmrazené už teď,\" reagoval šéf ODS Topolánek. Jenže čtyřprocentní snížení bylo jednorázové, jen pro rok 2010.

Lidovci návrh podle všeho nepodpoří. Mají totiž svůj vlastní.

Jednoznačně pro by podle iDNES.cz ruku zvedli zelení a členové TOP 09. \"Je na místě, aby se platy ústavních činitelů odvíjely od ekonomické situace státu,\" uvedl předseda Strany zelených Ondřej Liška.

Kam dál?
- Ředitel Sazky Aleš Hušák bere až 30 milionů
- Lidé souhlasí se zvýšením mateřské, 13. důchody ale odmítají
- Nejlépe placené profese v roce 2009

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,290 25,430
USD 23,330 23,510
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články