Polovina Čechů se už v životě octla ve finanční nouzi

3. 3. 2010 – 16:30 | Životní styl | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Polovina Čechů se už v životě octla ve finanční nouzi
Finanční nouze se dotkla poloviny z nás, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Podle výzkumu si 8 z 10 Čechů minimálně jednou v životě půjčilo peníze. Menší sumy v řádu stokorun, nebo tisícikorun si Češi půjčují od známých a rodiny a začínají s tím už před 20. rokem života.

V mladém věku si více půjčují muži (56 %), například na občerstvení v restauraci, či spotřební elektroniku. Ženy (46 %) si půjčují na vybavení bytu, nebo na oblečení a obuv.

V situaci, kdy jde o větší sumu peněz, se 6 z 10 Čechů obrací přímo na banku. Od finančních institucí si nejčastěji půjčujeme na koupi nemovitosti, automobilu nebo na rekonstrukci či vybavení domácnosti.

 

<%Anketa37%>

 

„Průzkum ukázal, že půjčování je v rámci české populace běžnější, než by se na první pohled mohlo zdát. Hned 82 % Čechů si již někdy v minulosti půjčilo peníze, ať už od přátel nebo přímo od banky,“ říká Monika Kubovcová, ředitelka úvěrových produktů GE Money Bank.

Zároveň upozorňuje, že každý druhý Čech se někdy ve svém životě dostal do finanční krize. Riziková hranice nečekaných výdajů, které vážně narušují rodinný rozpočet, se pro třetinu Čechů pohybuje v rozmezí od 10 do 50 tisíc korun, ale pro další třetinu z nás je dokonce do 10 tisíc korun.

Kam dál?

- Ženy mají v důchodu větší finanční problémy než muži

- Problémům se splácením úvěrů se dá vyhnout

- Ztráta zaměstnání: Životní výzva, nebo neštěstí?

Kurzy

Kurzovní lístek: 24.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,880 25,000
USD 23,130 23,310
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články