Poplatek za den pobytu v nemocnici bude pro všechny stejný - 100 korun

- Zdravotnictví autor: Redakce NašePeníze.cz

Leoš Heger ustoupil ministru financí Miroslavu Kalouskovi a nakonec nebude při zvyšování poplatku za den v nemocnici na 100 korun dělat žádné výjimky. Píší o tom páteční Hospodářské noviny (HN).

Zároveň uvažuje o zvýšení poplatku i za návštěvu specialisty bez doporučení praktického lékaře na 90 korun, Foto:Leoš Heger, TOP09

Zároveň uvažuje o zvýšení poplatku i za návštěvu specialisty bez doporučení praktického lékaře na 90 korun, Foto:Leoš Heger, TOP09 , zdroj: NašePeníze.cz

Počátkem týdne mluvil Heger, ministr zdravotnictví za TOP 09, o slevách pro děti a důchodce starší 65 let. To už ale neplatí. V úterý večer se sešel s Kalouskem a dalšími ekonomickými experty TOP 09 a ti ho přesvědčili, aby do dvou týdnů předložil reformu poplatků bez úlev.

Na tom, že se poplatek v nemocnici musí změnit, se shodli zástupci koaličních stran už v koaliční smlouvě a programovém prohlášení. Oba dokumenty mluví o tom, že se poplatek za pobyt v nemocnici zvýší ze 60 korun za den na minimálně 100 korun. To aby se přiblížil reálným nákladům za takzvané hotelové služby.

 

<%Anketa199%>

 

"Převládla koncepce, že by vyšší poplatky v nemocnicích měli platit všichni bez rozdílu," řekl HN Heger, který chce zvýšit poplatky od 1. dubna. Zároveň uvažuje o zvýšení poplatku i za návštěvu specialisty bez doporučení praktického lékaře na 90 korun.

-Petr Barták, Mediafax/NašePeníze.cz

Kam dál?

- Návštěva lékaře specialisty vás zřejmě vyjde na 200 korun

- Každé zdravotní zařízení bude muset nabízet i péči plně hrazenou z pojištění

- Poplatek za položku na receptu nahradí poplatek za recept. Co nás čeká?

- Zdravotnické poplatky by měly být do výše 2 pct z příjmů pacienta. Další daň?

- Heger: Kvůli vládním úsporám hrozí zdravotnickým zařízením a pojišťovnám zadlužování

- Lékaři specialisté budou jen pro bohaté tvrdí Rath

Tagy: zdravotnictví poplatky poplatek za pobyt v nemocnici Poplatek za den pobytu v nemocnici