Poradce pro pozůstalé - Vzniká nová profese

9. 3. 2010 – 8:28 | Práce | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Poradce pro pozůstalé - Vzniká nová profese
Poradce pro pozůstalé má pomoci pozůstalým, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) zavádí novou kvalifikaci: Poradce pro pozůstalé. Poradce v poradenství pro pozůstalé má především poskytovat kvalitnější a komplexnější péči o pozůstalé v jejich těžkých chvílích. Již nyní se této činnosti věnuje mnoho laiků i odborníků, kvalifikace by nyní jejich poradenství a péči sjednotila dle přesně daných pravidel.

Úspěšní kandidáti o dílčí kvalifikaci "Poradce v poradenství pro pozůstalé" musí umět aplikovat hodnotový kontext poradce, který obsahuje například citlivost vůči kulturní a osobní odlišnosti při truchlení. Dále je v kodexu přiměřenost pietního chování nebo výběr vhodného způsobu pohřbu.

Stát prostřednictvím autorizované osoby ověří a ocení kvalitu kandidátů o získání této kvalifikace v pomoci pozůstalým. Poradce bude muset procházet také supervizí. Pozůstalým bude poté k dispozici publikovaný seznam znalých, kompetentních a postojově zralých průvodců a poradců.

 

<%Anketa48%>

 

"Úkolem poradce pro pozůstalé je pomoci nejen s praktickými věcmi jako je pohřeb a vyřízení pozůstalosti, ale poradci také nabídnou psychologickou pomoc a podporu, která je v těchto chvílích velice potřebná", sdělil ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška.

Pracovní skupinu pro tvorbu standardů v poradenství pro pozůstalé při Ministerstvu pro místní rozvoj tvoří od roku 2009 odborníci z vědeckých institucí a z řad státní samosprávy, jejíž náplní je krizová pomoc a dále zástupci občanských sdružení, zabývajících se hospicovou a paliativní péčí.

Kam dál?

- Pojištění vlastního pohřbu ušetří pozdější náklady, i starosti rodině

Kurzy

Kurzovní lístek: 6.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,290 24,410
USD 22,450 22,630
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články