Poštovní spořitelna klientům zdraží služby

1. 5. 2011 – 20:29 | Banky | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Poštovní spořitelna klientům zdraží služby
Poplatek za výběr hotovosti ve finančním centru stoupne na 35 korun, Foto: | zdroj: NašePeníze.cz

Poštovní spořitelna chystá od 1. července výrazné zdražení transakcí na pobočkách a také druhých karet vydávaných ke stejnému účtu. Informoval o tom v neděli server Aktuálně.cz.

Vyplývá to z nového sazebníku, který podle zákona zaslala klientům s dvouměsíčním předstihem. Ceny elektronických transakcí ani výběrů z bankomatu se nemění.

Jednorázový i hromadný příkaz k úhradě, podaný formou papírového dokladu, zdraží ze současných osmi korun na dvojnásobek. Za takzvanou účetní položku tedy lidé zaplatí 16 korun, uvedl server.

Poplatek za výběr hotovosti ve finančním centru stoupne na 35 korun. Dosud přišel na 26 korun v případě Osobního účtu a 30 korun v případě Postkonta.

Vklad hotovosti na Postkonto prostřednictvím Maxkarty zdraží ze dvou na pět korun. Poplatek za vklady za Osobní účet se nemění, zůstává na osmi korunách.

Vydání Maxkarty takzvané disponující osobě zdraží z 200 na 350 korun, pro majitele Osobního účtu zůstane zdarma. Také u Postkonta zůstane vydání první karty zdarma, ale druhá a další zdraží z 200 na 350 korun.

Klienti si připlatí také za zaviněnou výměnu Maxkarty, i v tomto případě poplatek stoupne z 200 na 350 korun. Při ztrátě nebo odcizení karty účtuje spořitelna 350 korun už nyní, zdražení se tak dotkne jen ostatních výměn na žádost klienta, typicky kvůli zapomenutému PIN.

Změní se také ceny za platby složenkou na obchodním místě. Drobné platby do 200 korun zdraží z dvanácti na 22 korun a sjednotí se tak s platbami do 5000 korun (u nich stoupne poplatek z 20 na 22 korun).

Platby složenkou do 50 tisíc korun zdraží z třiceti na 33 korun. Beze změny zůstává desetikorunový poplatek za každých dalších započatých 50 tisíc.

Složitější bude také změny Postkonta, nepůjde-li o přechod z levnější varianty Ekonom na dražší Max nebo Obec. Zájemce zaplatí 50 korun. Dosud přišla změna na 30 korun v případě tiskopisu nebo na 12 korun při elektronické žádosti.

-David Vandrovec | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 11.8.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,340 24,460
USD 23,550 23,730
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články