Potvrzeno: Majitelé hazardních společností posílají peníze sami sobě místo na charitu

16. 9. 2011 – 8:02 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Potvrzeno: Majitelé hazardních společností posílají peníze sami sobě místo na charitu
Peníze z hazardu dsostávají neprůhlední příjemci jako loni: nedohledatelná občanská sdružení nebo dotace, o kterých nikdo nikdy neslyšel, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Už roky se mluví o tom, že hazardní společnosti zneužívají peníze na veřejně prospěšné účely a oklikou je posílají samy sobě. Hospodářské noviny teď poprvé našly důkaz, že se to skutečně děje, píše list v pátečním vydání.

Z přehledu ministerstva financí totiž vyplynulo, že loterijní magnáti Milutin Perič a Petr Masojídek loni poslali necelých deset milionů na stavbu nového skiareálu na Plešivci v Krušných horách, na opravu místního hotelu a vylepšení nejbližšího okolí, popisují Hospodářské noviny.

Hotel si přitom pronajala společnost JAMP, která patří Peričově manželce. A skiareál zase staví společnost HR Agency přímo napojená na Petra Masojídka. Místo veřejně prospěšných účelů tak podnikatelé financují vlastní byznys, uvádí Hospodářské noviny.

"Rozumím pochybnostem, ale je to projekt, který oživí turismus, a lidi budou mít práci," řekl Hospodářským novinám Zdeněk Lakatoš, starosta přilehlé obce Abertamy.

-Zdenek Michora | MED

K tématu:

- Měly by být zdaněny příjmy z hazardu? Pro zdravý rozum normální věc

- Hracími automaty protečou ročně desítky miliard, stát ale nedostává ani korunu

- Kalousek chce zdanit příjmy loterijních firem, ty klasické daně neplatí

Kurzy

Kurzovní lístek: 14.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,640 24,760
USD 22,960 23,140
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články