Povinné ručení: ČSOB Pojišťovna výrazně zvýhodnila povinné ručení pro nové klienty

5. 10. 2009 – 20:16 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Povinné ručení: ČSOB Pojišťovna výrazně zvýhodnila povinné ručení pro nové klienty
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

ČSOB Pojišťovna nasadila nabídku pro rok 2010 s nově koncipovanou Slevou dobrého řidiče, která novým zákazníkům zlevní povinné ručení o 30 procent. A díky dalším bonusům a cenovým zvýhodněním může výsledná cena pojištění odpovědnosti z provozu vozidla klesnout dokonce na necelou čtvrtinu základní sazby. Bonus za jízdu bez nehod mohou navíc členové domácnosti sdílet, a to bez omezení počtu vozidel.


Slevu dobrého řidiče ve výši 30 procent obdrží v roce 2010 každý nový klient ČSOB Pojišťovny, který doloží, že měl již dříve u některé z pojišťoven uzavřené povinné ručení a po dobu alespoň 12 měsíců nezavinil nehodu. Podmínkou je, aby provozovateli pojišťovaného vozidla bylo alespoň 29 let nebo aby šlo o fyzickou osobu podnikající na IČ.

„Naše dosavadní cenová zvýhodnění pro majitele starších vozů a pro řidiče z regionů s nižší nehodovostí tak doplní ještě výrazná Sleva dobrého řidiče. A nesmíme samozřejmě zapomínat ani na to, že v roce 2010 vzroste maximální bonus za dlouhodobou jízdu bez nehod už na padesát procent,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel ČSOB Pojišťovny Jeroen van Leeuwen.

Například v Pardubicích bydlící majitel devět nebo více let staré Škody Felicia s objemem motoru 1,3 litru tak bude moci příští rok pojistit odpovědnost z provozu svého vozu už za 1187 korun ročně.

I bez Slevy dobrého řidiče však ČSOB Pojišťovna nabídne motoristům pro rok 2010 atraktivní sazby povinného ručení, které pro většinu stávajících klientů budou nižší než v letošním roce. I když se totiž základní cena povinného ručení pro osobní automobily a další kategorie zvýší proti letošku o 5 procent, při započtení bonusů za jízdu bez nehod bude výsledná cena nižší než letos.
„Strategie ČSOB Pojišťovny v povinném ručení se stejně jako v minulých letech opírá o tarifní segmentaci, která umožňuje spravedlivější nastavení sazeb,“ řekl Michal Kaněra, člen představenstva a ředitel divize neživotního pojištění ČSOB Pojišťovny. I v roce 2010 tak budou podle něj motoristé z 42 vybraných okresů České republiky s nižší nehodovostí platit o 10 procent nižší pojistné a majitelé aut starších devíti let získají další dvacetiprocentní slevu. „Novinkou pro rok 2010 bude zaprvé daleko výraznější zvýhodnění klientů, kteří alespoň 12 měsíců nezavinili nehodu, zadruhé promítnutí horšího škodného průběhu u mladších řidičů a v neposlední řadě i snížení sazeb o deset procent  pro motoristy z Prahy, kde se v poslední době, pokud jde o četnost a rozsah nehod, projevilo mírné zlepšení. Je potěšitelné, že ne všichni klienti se u povinného ručení orientují jen podle ceny. ČSOB Pojišťovna úspěšně prodává i varianty s vysokým limitem pojistného plnění a mnoha druhy pojištění, zejména jde o úrazové pojištění, pojištění zavazadel a skel,“ uvedl dále Michal Kaněra.

Příklad stanovení pojistného v roce 2010
Vůz Škoda Felicia 1.3 (1 289 ccm)
základní roční pojistné:                                                                       4 898 Kč
pojistné po segmentaci* a obchodních slevách**                               3 268 Kč
pojistné při započtení max. bonusu (50 %):                                        1 667 Kč
pojistné s max. bonusem (50 %) a Slevou dobrého řidiče (30%):        1 187 Kč
* provozovatel vozidla bydlí v jednom z 42 okresů s nižší nehodovostí a má vůz starší 9 let
** klient platí pojistné ročně (sleva 3 %), má ještě jiné pojištění u ČSOB Pojišťovny (sleva 5 %)

Díky segmentaci, bonusu za jízdu bez nehod, Slevě dobrého řidiče a dalším možným slevám může pojistné klesnout až na 24 % základní sazby.

Stávající klienti s povinným ručením již většinou čerpají výhody ČSOB Pojišťovny a mohou navíc svůj bonus za jízdu bez nehod převést i na další členy rodiny. Znamená to, že bude-li mít v roce 2010 jeden člen rodiny nárok na 50procentní bonus, přizná ČSOB Pojišťovna stejný bonus i dalším rodinným příslušníkům, kteří si u ní sjednají novou smlouvu o povinném ručení. Bonus lze převádět mezi vozidly stejné kategorie, jejich počet přitom není nijak omezen.

Kurzy

Kurzovní lístek: 9.8.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,480 24,600
USD 23,960 24,140
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články