Povinné ručení, pojištění majetku i životní pojištění brzo zdraží

- Pojištění autor: Redakce NašePeníze.cz

Ceny majetkového i životního pojištění jsou na historickém minimu, ale brzy zamíří vzhůru. Shodují se na tom šéfové České pojišťovny, Allianz, ČSOB a České podnikatelské pojišťovny ze skupiny VIG, které reprezentují přes 70% tuzemského pojišťovacího trhu. Píší o tom pondělní Hospodářské noviny.

Pojišťovnám rostou výdaje - na výplatu škod kvůli nákladnějším motorovým vozidlům či rozsáhlejším živelním pohromám, Foto: SXC

Pojišťovnám rostou výdaje - na výplatu škod kvůli nákladnějším motorovým vozidlům či rozsáhlejším živelním pohromám, Foto: SXC,zdroj: NašePeníze.cz

Ještě letos pocítí zdražení hlavně řidiči, kteří bourají. K důslednému uplatňování takzvaných malusů se už přihlásila Allianz, stejnou strategii se chystají uplatňovat i další společnosti. "Špatnou zprávou pro špatné řidiče bude letos zdražování," říká Jeroen van Leeuwen, šéf ČSOB Pojišťovny.

Pojišťovnám rostou výdaje - na výplatu škod kvůli nákladnějším motorovým vozidlům či rozsáhlejším živelním pohromám. Po katastrofě v Japonsku očekávají také zdražení svého vlastního zajištění. "V neživotním pojištění jsme se přiblížili k hraně a už dlouho v tom pokračovat nelze," uvedl Jakub Strnad, šéf Allianz pojišťovny. Kromě toho budou muset pojišťovny kvůli evropské regulaci přísněji posuzovat rizika a více informovat klienty o jednotlivých produktech, což mimo jiné povede ke zvýšení administrativních nákladů.

-Petr Barták | MED

Tagy: pojišťovny pojištění povinné ručení životní pojištění majetku