Povinné ručení vám možná zdraží nový nápad ministerstva vnitra

8. 10. 2010 – 21:12 | Auto-moto | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Povinné ručení vám možná zdraží nový nápad ministerstva vnitra
Čtyři procenta ze zaplaceného povinného ručení šla na zvláštní účet jeho úřadu, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Na povinném ručení možná už brzy zaplatíte víc. Část z peněz, které na pojistné odvádí každý majitel auta, si chce totiž ukrojit ministerstvo vnitra. Informují o tom páteční Lidové noviny (LN).

Šéf resortu Radek John totiž podpořil návrh změna zákona o pojišťovnictví, podle které by čtyři procenta ze zaplaceného povinného ručení šla na zvláštní účet jeho úřadu. John z povinného ručení nežádá žádné drobné. Získal by zhruba jednu miliardu korun ročně, kterou by chtěl vložit do nákupu nového vybavení pro hasiče a policisty. Pojišťovny, které by tím o stejnou částku zchudly, jsou ale kategoricky proti a varují: Jestli takový návrh projde, zdražíme řidičům pojistné. "Nemůžeme takový návrh podpořit. Vidíme jej jako nesystémový a zcela jistě by zasáhl do ceny pojistného členských pojišťoven," vzkázala Jolana Ackermannová z České asociace pojišťoven.

 

TIP: Řidiči často neví, že mohou změnit pojišťovnu, u které mají povinné ručení

 

Proti návrhu jsou i politické špičky vlády. "Ten nápad není nijak nový. Pravidelně s ním v minulých letech chodívali poslanci ČSSD a KSČM. Pro mne je zcela nepřijatelný, protože by se to promítlo do cen pojistných produktů a ve výsledku by to zaplatil běžný občan," říká ministr financí Miroslav Kalousek.

Hlavní argument pojišťoven, proč nechtějí resortu vnitra přispívat, je ten, že už nyní zásahy hasičů u nehod z povinného ručení hradí.

-Petr Barták,Mediafax

Kam dál?

- Povinné ručení: Na co všechno se vztahuje?

- Pojištění dopravních pokut - silničním pirátem za 1500 ročně

Kurzy

Kurzovní lístek: 23.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,340 25,460
USD 23,310 23,490
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články