PPF a ECM vytvoři realitní holding

3. 3. 2009 – 13:34 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

PPF a ECM vytvoři realitní holding
Foto: NašePeníze.cz | zdroj: NašePeníze.cz

PPF a ECM Group podepsali dohodu o vytvoření společného realitního holdingu, ve kterém bude mít majoritní podíl PPF. Jeho vznik se nedotkne společnosti ECM Real Estate Investments.


Do holdingu bude převeden minoritní podíl na společnosti ECM GROUP N.V., přičem majoritu si stále ponechá Milan Janků. Kromě toho bude součástí nového podniku také investiční realitní portfolio PPF, developerské projekty PPF v ČR, Rusku, Rumunsku, Číně, společnost Domus Eventis, podíl ve stavitelské skupině PSJ a maloobchodní řetězec pod značkou Carrefour na Slovensku.

\"Toto strategické spojení dává, podle mého názoru, investorům i celému realitnímu trhu jasný signál, že na něj vstupuje silná, stabilní, nadnárodní skupina, která má, nehledě na současnou globální recesi, slibné předpoklady k dynamickému, udržitelnému růstu,\" uvedl Janků.

Spojení by nemělo mít žádný vliv na obchodovatelnost akcií společnosti ECM na burze. Investoři na zprávu zareagovaly velmi pozitivně a akcie společnosti dnes přidávají více než 11 %. ECM je tak jedním z mála titulů, které dnes zaznamenávají růst. A to i přesto, že agentura Moody´s včera snížila společnosti ECM úvěrový rating z Ba2 na Ba3.Kde hledat bydlení? www.hledamreality.cz

Kurzy

Kurzovní lístek: 11.8.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,340 24,460
USD 23,620 23,800
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články