Práce je dost, uchazeči však svým profilem neodpovídají požadavkům firem

8. 4. 2010 – 16:35 | Práce | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Práce je dost, uchazeči však svým profilem neodpovídají požadavkům firem
Začíná se tvořit problém strukturální nezaměstnanosti, práce je prý dostatek | zdroj: NašePeníze.cz

Společnost LMC, která provozuje pracovní portály Jobs.cz a Práce.cz, pociťuje, že na trhu práce chybí pro řadu firem určitý typ zaměstnanců a současně řada lidí nemůže najít zaměstnání. Informovala o tom ve čtvrtek společnost LMC.

„Přestože je na trhu dostatek volných pracovních sil, někteří uchazeči svým profilem neodpovídají požadavkům firem a tedy jsou takřka nezaměstnatelní. Jedná se o strukturální problém, kdy firmy zkrátka nemohou najít určitý typ zaměstnanců,“ řekl Milan Jasný, obchodní a marketingový ředitel společnosti LMC.

Částečným řešením problematiky nezaměstnanosti by mohla být iniciativa samotných firem, které by mohly poskytovat více flexibilní pracovní úvazky. Podle Jasného nemusejí firmy najímat na alternativní úvazky jen pracovníky pro sezónní práce, ale mohou čerpat výhody z tohoto způsobu zaměstnávání po celý rok.

Pozitivním ukazatelem trhu práce je podle Ondřeje Myslivečka, analytika společnosti LMC, růst volných pracovních míst pro absolventy škol. Ti patřili do skupiny nejvíce postižené hospodářskou recesí. „V době hospodářského úpadku počet absolventských pozic na Jobs.cz meziročně poklesl o 30 procent. Nyní u tohoto segmentu trhu přichází postupné zotavení, zaznamenali jsme 15procentní růst inzerovaných pozic oproti dubnu minulého roku,“ řekl Mysliveček.

 

<%Anketa62%>

 

Na pracovních portálech Jobs.cz a Práce.cz bylo v březnu vystaveno 10 919 pracovních pozic na plný úvazek. Jde o nejvyšší počet inzerovaných míst za posledních 12 měsíců. Oba pracovní servery již druhým měsícem zaznamenali navyšování počtu inzerovaných míst na zkrácené úvazky a brigády.

„Tento trend se projevil s končící zimou, kdy se každoročně začíná objevovat trend sezónního zaměstnávání a tím pádem zvýšeného zájmu zaměstnavatelů o tyto formy pracovních úvazků,“ dodal Mysliveček.

(Mediafax)

Kam dál?

- Práce načerno by mohla podnikatele stát i živnostenský list

- Práce na hlavní pracovní poměr je pro 40 procent lidí nezajímavá

- Falešné odbory slibují práci, ale jen inkasují

- Práce v zahraničí: Jaké profese chtějí v okolních zemích?

 

- Úřad práce

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.9.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,280 24,400
USD 22,850 23,030
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články