Práce je, připravte se však na tři pohovory týdně

13. 5. 2010 – 0:01 | Práce | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Práce je, připravte se však na tři pohovory týdně
Uchazeči by měli mít jasno v tom, jakou práci hledají a realisticky zvážit své dosavadní zkušenosti, vzdělání a jazykové vybavení, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Téměř polovina lidí při hledání práce absolvuje týdně jeden až tři pohovory, pěti konkurzy za stejnou dobu projde necelá třetina uchazečů a čtvrtina jich zvládne více než pět schůzek.

Vyplývá to z průzkumu jednoho z online pracovních portálů.

"Hledání nového zaměstnání není v dnešní době jednoduché, protože nabízených pozic je stále relativně málo a uchazečů naopak poměrně hodně. Tomu odpovídá i fakt, že se délka výběrových řízení prodlužuje," komentovala výsledky Tereza Žáková z pracovního portálu. Firmy využívají vyšší nabídky uchazečů oproti minulým obdobím a mohou věnovat náboru nových zaměstnanců více času. Přijímací řízení bývají často vícekolová a mohou trvat i několik týdnů.

Podle Žákové počet absolvovaných pohovorů nemusí být úměrný tomu, kolik uchazeč rozeslal životopisů. Lidé, kteří jsou nyní bez práce a hledají nové zaměstnání, reagují na více pracovních nabídek současně a doufají, že čím více firem osloví, tím větší šanci na získání práce mají. Lidé tak často reagují i na takové pracovní inzeráty, jejichž kritéria nesplňují.

 

<%Anketa144%>

 

"Firmy jsou v poslední době podle našich zkušeností zahlceny reakcemi kandidátů, kteří jejich představám naprosto nevyhovují," říká. Uchazeči by podle jejích slov měli mít jasno nejen v tom, jakou práci hledají, ale především realisticky zvážit své dosavadní zkušenosti, vzdělání a jazykové vybavení. "A podle toho zvažovat, na jaké konkrétní inzeráty reagovat," dodala s tím, že se potom vyhnou zbytečnému stresu plynoucímu ze zamítavých odpovědí.

-Mediafax

Kam dál?

- Nabídky práce přibývají, nabízejí se konečně i brigády

- Úřady práce prý nezaměstnané pouze formálně evidují, to se má změnit

- Práce v zahraničí: Jaké profese chtějí v okolních zemích?

- Úřad práce - adresář

- Práci lidé hledají na internetu, úřad práce je až poslední možnost

Kurzy

Kurzovní lístek: 17.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,700 24,820
USD 22,970 23,150
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články