Pracovní agentury musí mít pojištění proti úpadku, jinak mohou přijít o licenci

23. 3. 2011 – 20:07 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Pracovní agentury musí mít pojištění proti úpadku, jinak mohou přijít o licenci
Pracovní agentury doložit uzavřené pojištění MPSV do konce března letošního roku, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Pracovním agenturám přibyla od ledna nová povinnost. V platnost totiž vstoupila novela, která agenturám nařizuje, aby se pojistily proti úpadku a ochránily tak své klienty, v opačném případě mohou přijít o licenci, upozornilo ve středu ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV).

Novela zákona o zaměstnanosti stanoví, že se agentura, která sjednává takzvané agenturní zaměstnávání, musí do 31. března letošního roku pojistit proti úpadku. Agentury, které obdržely povolení k činnosti po 1. lednu 2011, musí tuto povinnost splnit do dvou měsíců od nabytí právní moci rozhodnutí. V případě, že si pracovní agentura pojištění nesjedná, může ji ministerstvo udělit pokutu nebo odebrat licenci.

Opatření má přispět k omezení činnosti agentur, které nedodržují předpisy a zneužívají své klienty. "Zpřísnění právní úpravy umožní účinně regulovat činnost agentur práce a omezí činnost těch agentur práce, které poskytují nekvalitní služby nebo nedodržují povinnosti stanovené legislativou," uvedl Karel Machotka, náměstek ministra práce a sociálních věcí pro politiku zaměstnanosti.

Zároveň musí pracovní agentury doložit uzavřené pojištění MPSV do konce března letošního roku. Ministerstvo už se přesto připravuje v následujících měsících na průběžné kontroly agentur.

-Tomáš Paták | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 5.10.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,510 24,630
USD 24,470 24,650
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články