Praha zakazuje pití alkoholu! Kde ho už nesmíte pít?

- Životní styl autor: Redakce NašePeníze.cz

Magistrát hlavního města se rozhodl rozšířit počet zón, kde se na veřejnosti nesmí pít alkohol. Z původních 459 jich bude 837. Podívejte se, kterých míst se zákaz týká a od kdy nová vyhláška začne platit?

Magistrát si ale posvítil hlavně na obecná veřejná místa, kde obyvatelé Prahy musejí čelit nejčastěji bezdomovcům popíjejícím alkohol. Těmito místy jsou zastávky městské hromadné dopravy a dětská hřiště. Foto:SXC, Text:MED

Magistrát si ale posvítil hlavně na obecná veřejná místa, kde obyvatelé Prahy musejí čelit nejčastěji bezdomovcům popíjejícím alkohol. Těmito místy jsou zastávky městské hromadné dopravy a dětská hřiště. Foto:SXC, Text:MED , zdroj: NašePeníze.cz

Je to jistě dobrá zpráva pro všechny obyvatele, kterým vadí opilci motající se s lahví alkoholu v ruce po veřejných prostranstvích, hlavně pro rodiče s dětmi. Magistrát Prahy rozšíří počet bezalkoholových zón. Zákaz pití alkoholu nově zahrnuje například okolí Národního divadla nebo Slovanského ostrova.

TADY NAJDETE KOMPLETNÍ SEZNAM MÍST, KDE SE NESMÍ V PRAZE PÍT ALKOHOL:

Seznam míst v Praze kde se nesmí a nebude smět pít alkohol [pdf]

Magistrát si ale posvítil hlavně na obecná veřejná místa, kde obyvatelé Prahy musejí čelit nejčastěji bezdomovcům popíjejícím alkohol. Těmito místy jsou zastávky městské hromadné dopravy a dětská hřiště.

Od teď v okruhu 100 metrů od těchto míst nesmí být přistižen nikdo s lahví alkoholu v ruce. A novela není jen nějakou kosmetickou úpravou, protože původní vyhlášku z roku 2008, která stanovovala 459 míst, kde se nesmí pít, téměř zdvojnásobuje, a to na 837 míst. Platit začne vyhláška už za dva týdny, 3. října.

Tagy: alkohol Praha pití místa seznam