Před Vánoci roste zájem o pobyty, Aukro inovuje kategorii cestování

22. 11. 2010 – 12:39 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Před Vánoci roste zájem o pobyty, Aukro inovuje kategorii cestování
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Několik stovek pobytů, zájezdů, ubytování a poukazů v celkové ceně kolem 3 milionů korun - tolik utratí měsíčně zájemci o cestování na Aukro.cz. 

Nejprodávanějším zbožím jsou dárkové pobytové poukazy, dále lázně a wellness či ubytování. V porovnání s loňským rokem je letošní zájem kupujících o toto zboží již trojnásobně vyšší. Nákupní galerie Aukro.cz proto reaguje na poptávku a kategorii cestování nově rozšiřuje.

Wellness a lázeňské pobyty a především dárkové poukazy jsou celoročně žádaným zbožím, před Vánocemi však zájem o ně ještě roste. Průměrná cena wellness pobytu na Aukru se pohybuje kolem 3200 korun. Zájem je o česká, ale i maďarská, rakouská, italská nebo německá ubytovací zařízení. Navzdory nadprůměrně teplému počasí se začíná projevovat zájem také o pobyty na horách v Čechách i v zahraničí, jejich průměrná cena činí asi 3000 korun. Aktuální je pronájem chalup a chat na oslavy závěru roku, Silvestrovský týdenní pobyt v pronajaté chatě či chalupě stojí na Aukro.cz v průměru od 5 do 6 tisíc korun.

Díky rostoucímu zájmu o ubytování a cestování nahrazuje na Aukro.cz původní sekci speciální stránka http://cestuj.aukro.cz. Ta uživatelům umožní rychlejší a snadnější orientaci v nabídce. "Letos je to již třetí inovace jedné se zavedených kategorií, významnou proměnou již prošly kategorie věnované módě a dětem. Nová atraktivní podoba u obou zaznamenala zvýšení návštěvnosti až o polovinu. Totéž očekáváme také v segmentu cestování," říká Lenka Hanušová, tisková mluvčí nákupní galerie Aukro.cz. Uživatelé mohou vybírat pobyty i destinace podle 10  nejvyhledávanějších pojmů nebo vyhledávat položky podle kategorií (typu zájezdu), podle ceny, lokalizace, délky trvání či měsíce, ve kterém chtějí cestovat. Na Aukro.cz nabízejí služby cestovní kanceláře, hoteliéři i soukromé osoby.

 

Kurzy

Kurzovní lístek: 9.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,320 24,400
USD 22,590 22,710
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články