Přijde Česko o ruské turisty a jejich peníze?

- Podnikání autor: Redakce NašePeníze.cz

Asociace cestovních kanceláří České republiky řeší v současné době několik klíčových problémů, které mají velmi vážný dopad na práci cestovních kanceláří a agentur. Mezi nejvážnější z nich patří politicky nekorektní komentáře k situaci na Ukrajině.

V roce 2013 přijelo do České republiky 137 tisíc ukrajinských turistů. Ve stejném roce přijelo 759 tisíc ruských turistů, Foto:Radka Malcová

V roce 2013 přijelo do České republiky 137 tisíc ukrajinských turistů. Ve stejném roce přijelo 759 tisíc ruských turistů, Foto:Radka Malcová , zdroj: NašePeníze.cz

Nejaktuálnějším problémem je pedle asociace nadbytečný vliv politiky do práce cestovních kanceláří a agentur. Dříve se většinou jednalo především o politiku v zemích, kam mířili naši turisté, a situace se tak dotýkala především výjezdové turistiky.

„Situace na Ukrajině zasáhla bohužel velmi vážně i do života cestovních kanceláří a agentur, které se zabývají příjezdovou turistikou především z Ruské federace,“ uvádí Viliam Sivek, předseda Asociace cestovních kanceláří České republiky. Zároveň doplňuje, že jsme rádi, že vláda jako celek  vyjadřuje v současné době  k složité situaci na Krymu objektivní stanoviska.

V roce 2013 přijelo do České republiky 137 tisíc ukrajinských turistů. Ve stejném roce přijelo 759 tisíc ruských turistů, což je o 65 tisíc více oproti roku 2012. Turisté z Ruska jsou velmi bonitní návštěvníci, protože jejich průměrná doba pobytu je 5 dní a denní útrata dosahuje téměř 4 tisíce korun.

Tagy: Rusko příjmy turistika rusove turismum