Příjmy pojišťoven celosvětově rostou

- Firmy autor: Redakce NašePeníze.cz

Celosvětové příjmy pojišťoven z pojistného v roce 2010 vzrostly o 2,7 procenta na 4,34 bilionu dolarů (zhruba 72,6 bilionu Kč). Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters s odvoláním na zprávu zajišťovny Swiss Re.

Letos by podle agentury Reuters mohlo být tempo růstu příjmů pojišťoven díky pokračujícímu ekonomickému oživení ještě rychlejší, Foto:SXC

Letos by podle agentury Reuters mohlo být tempo růstu příjmů pojišťoven díky pokračujícímu ekonomickému oživení ještě rychlejší, Foto:SXC , zdroj: NašePeníze.cz

Podle zprávy Swiss Re ovlivnily tento výsledek především rozvíjející se ekonomiky, zatímco například ve Spojených státech amerických, které jsou největším světovým pojišťovacím trhem, příjmy klesly o 0,2 procenta. V Británii byl pokles ještě větší, a to o 2,7 procenta.

Dařilo se naopak Číně, kde příjmy z pojistného narostly o 26,2 procenta a v celé Latinské Americe s růstem o 8,2 procenta.

Letos by podle agentury Reuters mohlo být tempo růstu příjmů pojišťoven díky pokračujícímu ekonomickému oživení ještě rychlejší. Rozvojové trhy opět zaznamenají větší růst než rozvinuté země.

-Tomáš Králícek v| MED

Tagy: příjmy pojišťovny peníze finance firmy obrat