Proč jsou řidiči stále více agresivní? Je moc hustý provoz

9. 1. 2011 – 20:42 | Auto-moto | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Proč jsou řidiči stále více agresivní? Je moc hustý provoz
Podle odborníků by se měli řidiči vzdělávat a ne 30,40 let jezdit bez doplňkových školení, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Problém agresivních řidičů se neomezuje pouze na dálnici D1, je to jev vyskytující se v celé silniční síti a souvisí s hustotou provozu, tvrdí ředitel dopravní policie Leoš Tržil. Uvedl to v nedělních Otázkách Václava Moravce.

"Dálnice D1 je často zmiňována, protože je to páteřní komunikace v Česku a dalo by se o ní hovořit dlouhé hodiny. Není to ale jediná cesta v Česku," řekl Tržil. Policie se podle něj bude nyní kromě měření rychlosti zabývat i tím, jakým způsobem se řidič na cestě chová.

Tržil také míní, že by se řidiči měli celoživotně vzdělávat. "Není možné udělat řidičák a pak s ním 30 nebo 40 let jezdit a neprojít již žádným doplňkovým školením," podotkl ředitel dopravní policie.

Hosté ve studiu Václava Moravce řešili i možnost, jak omezit skutečnost, že řidiči se při spáchání přestupku vymlouvají na osobu blízkou. "Tento institut nelze jednoduše zrušit, protože vychází z Listiny základních práv a svobod. Je ale šance obecně říct, že odpovědný za své vozidlo je jeho majitel," podotkl poslanec za Věci veřejné Stanislav Huml.

Dodal, že o takovém kroku se nyní jedná, změny by mohly být připravené pro veřejnou debatu v polovině roku.

-Zuzana Fojčíková,MED

Kam dál?

- Pokutě za dopravní přestupek v jiné zemi už neujedete

- Bárta chce trestat bohatší řidiče vyššími pokutami

- Bodový systém projde změnou, za alkohol o body přijít nemusíte

Kurzy

Kurzovní lístek: 27.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,390
USD 23,290 23,470
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články