Program Zelená úsporám doplatí zbylé dotace

21. 4. 2011 – 19:51 | Bydlení | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Program Zelená úsporám doplatí zbylé dotace
program byl předmětem kontrol a auditů Nejvyššího kontrolního úřadu a dalších kontrolních a auditorských institucí a byly zjištěny závažné nedostatky v nastavení podmínek | zdroj: NašePeníze.cz

Zelená úsporám je financování programových grantů na úspory energií v bytových a rodinných domech, administrativních a veřejných budovách. Peníze jsou získány z výnosů prodeje emisních povolenek. Poslední měsíce však byly s financováním problémy.

Vláda se seznámila s bilancí Programu Zelená úsporám, kterou předložil ministr životního prostředí Tomáš Chalupa. Vláda pověřila ministra životního prostředí, aby nastalou situaci řešil.

Zelená úsporám je v mínusu osm miliard korun, přijímání žádostí v nedohlednu

 

"Vyplaceny budou žádosti schválené a registrované a to v krátkém čase z aktuálně disponibilních zdrojů. Žadatelé s neúplnými žádostmi (cca 16 000) budou vyzváni k doplnění ve lhůtě do 60 dnů. Jde o jedinou variantu, která garantuje vyplácení dotací v původně deklarované výši, až do úplného vyčerpání disponibilních zdrojů. V případě nedodání upravené žádosti budou tyto žádosti vyřazeny," řekl po jednání kabinetu předseda vlády Petr Nečas.

Tento program byl předmětem kontrol a auditů Nejvyššího kontrolního úřadu a dalších kontrolních a auditorských institucí a byly zjištěny závažné nedostatky v nastavení podmínek, administrování žádostí, dodržování příslušných právních norem a další. "Tyto nedostatky vyústily v zásadní procesní pochybení spočívající v nesouladu v počtu přijatých žádostí a objemu z nich vyplývajících závazků v porovnání s disponibilními finančními zdroji v programu," dodal premiér.

Kurzy

Kurzovní lístek: 19.4.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,230 25,350
USD 23,590 23,770
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články