Program Zelená úsporám je otevřen i zateplování paneláků

2. 9. 2009 – 20:53 | Bydlení | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Program Zelená úsporám je otevřen i zateplování paneláků
Foto: NašePeníze.cz | zdroj: NašePeníze.cz

Dotační program Zelená úsporám, zaměřený na podporu obnovitelných zdrojů energie pro vytápění a energetické úspory v oblasti bydlení, se ode dneška otevírá i pro dotace na komplexní zateplení panelových bytových domů.Otevření programu umožnila dohoda mezi MŽP, které spravuje program Zelená úsporám, a Ministerstvem pro místní rozvoj (MMR), jež spravuje program Nový panel. \"Z programu Zelená úsporám poskytujeme dotaci na celkové zateplení panelových domů, program Nový panel pomůže zase s ostatními částmi rekonstrukce,\" říká ministr životního prostředí Ladislav Miko.

- Kalkulačka: Spočítejte si zda topíte hospodárně
- zelená úsporám: Formuláře a žádosti o dotace vyplní i laik
- Dotace: Program panel se rozšíří i na nepanelové domy

MŽP v dohodě přistoupilo na podmínky MMR, které určují, že podpora se bude týkat pouze komplexního zateplení panelových domů, které zároveň splní podmínky, které ve své části A stanovuje program Nový panel. \"Na efektivní zateplení tak nyní mohou získat dotaci i panelové domy. Propojení s programem Nový panel zase zajistí prostředky například na vnitřní rekonstrukci domů,\" říká ředitel odboru udržitelné dopravy a energetiky MŽP Petr Holub.

\"V příštích týdnech dojde k podpisu dalších prodejních smluv na zhruba 20 milionů ušetřených emisních jednotek, což nám umožnilo podporu rozšířit i pro panelové domy,\" dodává ministr Miko.

Žádosti o podporu přijímá Státní fond životního prostředí ČR na všech krajských pracovištích od 1. září. Podmínky jsou k dispozici na webových stránkách programu www.zelenausporam.cz. Bezplatná informační linka má číslo 800 260 500.

Kurzy

Kurzovní lístek: 24.4.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,210 25,330
USD 23,540 23,720
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články