Prostituce jako živnost. Praha chce sex za peníze zlegalizovat

9. 9. 2010 – 20:32 | Podnikání | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Prostituce jako živnost. Praha chce sex za peníze zlegalizovat
V boji s prostitucí existují podle radních Prahy tři řešení, Ilustrační foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Prostituce nad 18 let, zdravotní způsobilost, bezúhonnost, úřadem vydané povolení na jeden rok, licence pro provozovatele veřejných domů na pět let a milionové pokuty patří mezi pravidla, která novela zákona o regulaci prostituce přináší.

Tu ale musí posvětit pražští zastupitelé na jednání 16. září.

"Prostituci nelze nikdy zcela zakázat a vymýtit, ale je možné stanovit daná pravidla," řekl ve čtvrtek na tiskové konferenci náměstek primátora Rudolf Blažek (ODS).

V boji s prostitucí existují tři řešení: cesta ignorace, jako tomu bylo doteď, úplný zákaz prostituce nebo právě nastavení určitých pravidel a mantinelů, uvedl.

 

TIP: Sex v Česku živí 25tis lidí - jsme mezi dvacítkou sexuálních destinací na světě

 

Novela zákona tedy stanovuje, že provozování prostituce a veřejné domy nabízející tyto služby budou legálním podnikáním na základě povolení vydaného příslušným obecním úřadem.

Blažek v této souvislosti upozornil na to, že v Praze je zhruba sedm desítek veřejných domů a celá řada prostitutek, které se nabízejí, nedosáhla ani 18 let. Na to novela zákona také myslí.

V případě pokut náměstek zmínil, že může jít až o částky řádově okolo dvou milionů korun.

 

<%Anketa204%>

 

Novela rovněž stanovuje, že úřad nesmí vydat povolení na provoz prostituce v okruhu 150 metrů v blízkosti škol a dalších zařízení podobného typu.

Rada hlavního města Prahy před dvěma lety připravila první návrh zákona o regulaci prostituce. "Tehdejší Poslanecká sněmovna zaujala negativní stanovisko," doplnil Blažek.

Součástí schválení zákona je také podmínka, že Česko odstoupí od Úmluvy o potlačování a zrušení obchodu s lidmi a využívání prostituce druhých osob a jejího Závěrečného protokolu z 21. března 1950. Československo k ní přistoupilo v roce 1958. Úmluva zavazuje státy k vymýcení prostituce a obchodu s lidmi.

Pokud nová sněmovna návrh zákona přijme, Praha bude první, která vymýtí veřejné domy z centra metropole, tvrdí náměstek.

 

-Denisa Šindlerová, Mediafax

Kam dál: Sexuální obtěžování potká každého desátého zaměstnance

Kurzy

Kurzovní lístek: 2.3.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,350
USD 23,320 23,420
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články