Průměrný výnos zajištěných fondů ČSOB za rok (k 30. 6. 2010) činil 7,06 %

- Tiskové zprávy autor: Redakce NašePeníze.cz

Zajištěné fondy si nacházejí nové příznivce. Lidé mnohem častěji umísťují do portfolií svých finančních produktů více zajištěných fondů a usilují tak o vyšší průměrný výnos.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Souvisí to s vývojem úrokových sazeb, výnosností klasických finančních produktů a dlouhodobě dobrými výsledky zajištěných fondů ČSOB. Průměrný výnos zajištěných fondů ČSOB za poslední rok (červen 2009 až červen 2010) činil 7,06 %, přičemž za stejné období ze 103 zajištěných fondů ČSOB jich 96 vzrostlo o více než 4 % a jen jeden poklesl. Největší nárůst za poslední rok vykázal ČSOB Emerging Forex 1, a to o 17,78 %. Největší průměrný roční výnos od svého vzniku zaznamenal Maximal Invest ČSOB Evropský Lookback 1, fond kombinovaný se životním pojištěním, a to ve výši +11,12 % ročně. Poslední zajímavostí je to, že žádný z fondů se 100% a vyšší ochranou nepoklesl oproti upisovací hodnotě o více než 3,6 %.

„Konzervativnějším klientům v současné době doporučujeme umisťovat do portfolií více zajištěných fondů, zkušenější je následně mohou kombinovat s výkonnějšími fondy. V souvislosti s tím, jak stoupají nároky jednotlivců a rodin na výkonnost portfolií – je to logický a rozumný krok,“ říká Jan Barta, generální ředitel ČSOB Investiční společnosti.

Hodnota podílu ve fondu může během investičního období kolísat. Vyplacení vložené investice a dosaženého výnosu je zajištěno ke dni splatnosti fondu za podmínek uvedených v jeho prospektu. Vzhledem k složitosti struktur nabízených produktů je žádoucí využít poradenské služby osobních bankéřů a investičních poradců ČSOB.
 

Tagy: Průměrný výnos zajištěných fondů ČSOB za rok 06 %