Průzkum: Zaměstnávání cizinců připravuje Čechy o práci, je jich tu prý moc

4. 5. 2011 – 14:14 | Práce | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Průzkum: Zaměstnávání cizinců připravuje Čechy o práci, je jich tu prý moc
Někteří lidé uvádějí, že cizinci jsou řešením situace v odvětvích, kde domácí zájem o práci nemají, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Tři čtvrtiny občanů se domnívá, že v České republice pracuje příliš mnoho cizinců a 70 procent lidí sdílí názor, že jejich zaměstnávání připravuje Čechy o práci. Téměř 40 procent veřejnosti je výrazně proti zaměstnávání cizinců, vyplývá to z průzkumu, který ve středu zveřejnila agentura STEM.

Z průzkumu dále vyplývá, že necelá polovina (43 procent) občanů naopak připouští, že v některých profesích bychom se bez zaměstnávání cizinců neobešli.

Desetina veřejnosti je toho názoru, že cizinců u nás příliš mnoho není a Čechům práci neberou. Současně uvádí, že cizinci jsou řešením situace v odvětvích, kde domácí zájem o práci nemají.

<%Anketa265%>

Vnímání práce cizinců v České republice velice úzce souvisí se vzděláním, materiálním zajištěním a politickou orientací. Se snižujícím se vzděláním a materiálním zajištěním sílí v lidech pocit, že v Česku pracuje příliš mnoho cizinců a že zaměstnávání cizinců připravuje naše lidi o práci.

V souvislosti s politickou orientací průzkum uvádí, že proti zaměstnávání cizinců jsou především sympatizanti opozičních stran.

Názory na zaměstnávání cizinců u nás se od roku 2009 nijak zásadně nemění.

Kam dál: Kde zkrachovali čeští podnikatelé, jsou Vietnamci úspěšní

--MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 26.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,280 25,420
USD 23,310 23,490
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články