PSČP jako jediná klientům garantuje vklady i v druhém pilíři

9. 1. 2013 – 16:07 | Penze | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

PSČP jako jediná klientům garantuje vklady i v druhém pilíři
Také ve třetím pilíři nabízí Penzijní společnost České pojišťovny vedle Dynamického a Vyváženého účastnického fondu možnost, jak zachovat hodnotu vkladů. Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Klienti Penzijní společnosti České pojišťovny (PSČP) se o své vklady nemusejí bát. Ať už mají důchodové spoření nebo v dobrovolné penzijní spoření, u PSČP nyní dostanou garanci zachování hodnoty vkladů.

Hlavním rysem spoření v reformovaném penzijním systému je možnost investovat prostředky na penzi odvážněji, což s sebou nese na straně jedné příslib vyšších výnosů, na straně druhé riziko ztráty. „Klienti vyžadují garance, chtějí mít jistotu, že jejich prostředky ochráníme. To byl také jeden z důvodů masivního zájmu o penzijní připojištění za starých podmínek v závěru loňského roku,“ vysvětluje Tomáš Matoušek, generální ředitel Penzijní společnosti České pojišťovny. Ta proto přišla s unikátním řešením. „Klientům, kteří si sjednají speciální spoření s garancí do 30. 6. 2013, garantujeme do konce roku 2015, že hodnota jejich vkladů nepoklesne pod původní hodnotu,“ slibuje Tomáš Matoušek. A pokud by se tak přeci jen stalo, vyplatí jim PSČP rozdíl v hotovosti.

V uvedeném období budou vklady s garancí zhodnocovány v Konzervativním důchodovém fondu, následně se budou investovat dle zvoleného Spořícího programu. Na výběr jsou Dynamický spořící program, Vyvážený spořící program a Konzervativní spořící program. Všechny spořící programy v sobě kombinují investování do různých fondů, jejich zastoupení se v průběhu času mění. „Například Vyvážený spořící program v sobě kombinuje Dynamický, Vyvážený i Konzervativní důchodový fond. Prostředky mladého klienta jsou nejprve investovány do Dynamického a Vyváženého důchodového fondu, přičemž s přibývajícími lety roste význam Vyváženého důchodového fondu. Přibližně deset let před důchodovým věkem se začíná investovat i do Konzervativního důchodového fondu a nejpozději pět let před dosažením důchodového věku jsou prostředky již jen v Konzervativním důchodovém fondu,“ vysvětluje Libor Pergl, ředitel pro obchod a marketing PSČP.

Také ve třetím pilíři nabízí Penzijní společnost České pojišťovny vedle Dynamického a Vyváženého účastnického fondu možnost, jak zachovat hodnotu vkladů. Nabízí Spořící účastnický fond, který je konstruován tak, aby zajistil výši prostředků podobně, jako dosavadní penzijní připojištění, kdy hodnota vkladů nesměla poklesnout.

Kurzy

Kurzovní lístek: 2.3.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,260 25,340
USD 23,310 23,410
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články