Radikální komunisté chtějí opět znárodňovat

7. 5. 2011 – 8:07 | Politika | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Radikální komunisté chtějí opět znárodňovat
V textu e píše: Cílem komunistické strany je nahrazení soukromého vlastnictví rozhodujících výrobních prostředků celospolečenským, jež odstraní ono zcizování hodnot majetnými, nepracujícími třídam, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Revoluce, znárodňování, zavedení lidové demokracie, umlčení kritiků, pokus zrušit NATO. Takové teze prosazují radikální komunisté sdružení v Marxisticko-leninském odborném klubu v návrhu Minimálního programu KSČM, který má k dispozici deník Právo.

Dokument souvisí se sjezdem strany, který se uskuteční v roce 2012. „Cílem komunistické strany je nahrazení soukromého vlastnictví rozhodujících výrobních prostředků celospolečenským, jež odstraní ono zcizování hodnot majetnými, nepracujícími třídami,“ píše se v úvodu materiálu, který nese podpis člena širšího vedení KSČM Milana Havlíčka.

Autoři textu hlásají, že „první etapa překonání soudobého protilidového, nedemokratického totalitního kapitalistického režimu proběhne formou revolučních, lidově demokratických přeměn.“

„Místo a úloha komunistické strany v tomto procesu bude spočívat nejen v osvětové, informační a propagandistické činnosti, ale i v řídící a organizátorské práci mezi lidmi při důsledném respektování demokratických principů, zejména na základě podřizování zájmů menšiny zájmům většiny,“ představují si budoucnost radikálové.

Mohlo by vás zajímat:

- ČSSD: Naspořené peníze lidí v penzijních fondech po volbách převedeme do státní kasy

- Rath by rád znárodnil penzijní fondy, podle ekonomů to má zastrašit lidi před spořením

- Venezuela pokračuje ve znárodňování. Znárodní americké ropné plošiny

- Základní služby nemohou být soukromým obchodem řekl Morales a znárodnil energetické firmy

-Petr Barták,MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 2.3.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,350
USD 23,320 23,420
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články