Rath: Odposlechy by něco našly na každého politika

22. 5. 2012 – 15:47 | Politika | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Rath: Odposlechy by něco našly na každého politika
Ty odposlechy, které jsme měli možnost číst ráno, jsou naprosto otřesné, říká John, Foto:ČSSD | zdroj: NašePeníze.cz

Členové mandátového a imunitního výboru byli šokováni přepisy odposlechů poslance Davida Ratha a jeho spolupracovníků, kde žertovali o úplatcích, řekl po úterním jednání výboru jeho člen a předseda VV Radek John. Rath podle něj uvedl, že jeho život a kariéra v podstatě skončily.

"Ty odposlechy, které jsme měli možnost číst ráno, jsou naprosto otřesné. Tam je nahráno, jak si rochní nad sedmi miliony, jak o tom žertují, jak šustí peníze, jak je to baví. Je to novodobá pohádka Alibaba a 40 loupežníků, tentokrát z veřejných peněz," prohlásil po jednání výboru John. Odposlechy byly pro členy výboru takovým šokem, že ho po celý zbytek jednání již nic nepřesáhlo.

John také uvedl, že si měl Rath a jeho advokáti stěžovat na určité procesní problémy. To však členy výboru nepřesvědčilo a jednomyslně doporučili plénu sněmovny vydat poslance policii.

"Rath tam řekl, že zažívá něco, co by nepřál ani svému největšímu nepříteli. Že jeho život v podstatě skončil, jeho kariéra skončila a ve zbytku života, že bude mít problém se z toho dostat. Ten zážitek toho pádu musel být skutečně děsivý, já jsem nikdy neviděl doktora Ratha tak pokorného," uvedl John.

Zároveň však dodal, že to jistě neznamená, že Rath nebude silným soupeřem policie a že neudělá maximum pro to, aby zlehčil důkazy, které proti němu policie má.

"Samozřejmě trvá na své nevině, opět tvrdí, že nevěděl, co je v krabici. Tvrdí, že to je osobní msta a uměle nalíčená past. Řekl, že kdyby se na kteréhokoliv politika nasadily odposlechy na půl roku do všech prostor, že by se na každého jistě také něco našlo. Což jsou věci, se kterými nejde souhlasit," řekl také John a dodal: "Myslím si, že se obává, že ta obvinění policie budou rozšířena. Sledování bylo masivní a mezi úředníky na kraji se říká, že bude další zatýkání. Nic nenaznačuje tomu, že by poslanec Rath chtěl spolupracovat s policií."

Kurzy

Kurzovní lístek: 26.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,310 25,450
USD 23,330 23,510
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články