Řecko bude čtyři dny bez zpráv, novináři vstoupili do stávky

7. 4. 2011 – 18:28 | Média | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Řecko bude čtyři dny bez zpráv, novináři vstoupili do stávky
Novináři tímto způsobem protestují proti úsporám a škrtům z pera tamní vlády, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Novináři v Řecku ve čtvrtek vstoupili do čtyřdenní stávky, aby protestovali proti úsporným opatřením vlády. Země se tak ponořila do informačního vakua, napsal server Deutsche Welle.

V zadluženém Řecku tak nevyjdou žádné noviny, v televizi se nebudou vysílat zprávy a nikdo nebude aktualizovat ani webové stránky. Lidé se nebudou moci přečíst ani časopisy.

Novináři tímto způsobem protestují proti úsporám a škrtům z pera tamní vlády. Dluhové potíže země měly výrazný dopad na tamní média, několik tištěných listů muselo dokonce ukončit svou činnost. Odborové svazy požadují, aby média znovu nabrala propuštěné novináře a vzala zpět rozhodnutí o snížení mezd.

Čeští odboráři po svém vítězství navádějí i Slovenské lékaře ať podají výpovědi

Rozpočtový deficit Řecka byl vyšší než deset procent HDP, země musí víc šetřit

Řecký rozpočtový schodek za rok 2010 byl vyšší než deset procent hrubého domácího produktu (HDP). To předznamenává, že Atény budou muset přijmout další úsporná opatření, informovala ve čtvrtek agentura Reuters s odkazem na nejmenovaný zdroj.

"(Schodek) je jasně nad deseti procenty," sdělil zdroj blízký mezinárodním věřitelům s tím, že revize bude vyžadovat přijetí dalších úsporných opatření a škrtů.

Atény v loňském roce usilovaly o snížení deficitu na 9,4 procenta HDP. Evropská komise (EK), Mezinárodní měnový fond (MMF) a Evropská centrální banka (ECB) očekávaly, že schodek se bude pohybovat na úrovni 9,6 procent HDP.

Přesná data o vývoji řeckého schodku zveřejní evropský statistický Eurostat dne 26. dubna.

-Simone Radacicova | MED

 

Kurzy

Kurzovní lístek: 19.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,860 24,980
USD 23,080 23,260
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články