Registr dlužníků SOLUS: Informace o vlastních dluzích zjistíte esemeskou

9. 2. 2010 – 19:38 | Půjčky | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Registr dlužníků SOLUS: Informace o vlastních dluzích zjistíte esemeskou
Kolik dlužíte zjistíte esemeskou, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Informace o vlastních dluzích zjistíte z rejstříku SOLUS esemeskou. Služba SMS výpis umožní spotřebitelům do jedné minuty získat informaci o tom, kolik a komu dluží.

Sdružení SOLUS v únoru spustilo službu SMS výpis. Spotřebitelé se díky ní snadno a rychle dozví o svých aktuálních dluzích, které mohou mít vliv na získání hypotéky, spotřebitelského úvěru či jiné služby poskytované ze strany členských společností sdružení SOLUS.

„V SMS výpisu si lidé přečtou u jaké společnosti a v jaké výši evidujeme jejich závazek po splatnosti, případně zdali byla aktualizována úhrada jejich dluhu. Služba se dá využívat opakovaně, tudíž je pro spotřebitele ideálním nástrojem pro sledování vývoje jejich pravděpodobnosti pro získání nové služby a užitečným nástrojem pro lepší načasování jejich žádosti,“ vysvětlil Jan Stopka, tajemník sdružení SOLUS.

Služba SMS výpis pomocí prémiových SMS je dostupná v sítích Telefónica O2, T-Mobile a Vodafone a je zpoplatněna částkou 99 Kč.

Výpis pomocí SMS představuje při opakovaném dotazování oproti klasickému papírovému výpisu úsporu až 93 Kč.

Aktuálně sdružení SOLUS eviduje informace o více než 874 tisících spotřebitelích, kteří tak budou mít možnost získat kdykoliv informaci o aktuálním stavu svých závazků u členů sdružení SOLUS.

V zájmu zajištění maximální bezpečnosti sdělovaných informací přidělí SOLUS každému zájemci jedinečný SIN (Solus Identification Number), osmimístný kód, který spolu s telefonním číslem bude jediným identifikátorem tazatele. O ten si musí spotřebitelé zažádat klasickou cestou vyplněného formuláře s úředně ověřeným podpisem. „Doporučujeme, aby se spotřebitelé ke svému SIN chovali obdobně jako k PIN u platební karty, tedy nesdělovali je dalším osobám a v případě vyzrazení jej zablokovali,“ doporučuje Jan Stopka.

Uživatel při žádosti o SMS výpis odešle SMS ve znění „SOLUSmezeraSIN“, a to vždy jen na telefonní číslo 902 02, ze kterého mu do minuty přijde SMS výpis. V něm bude informace o výši aktuálního dluhu, o členské společnosti sdružení SOLUS, která tento dluh eviduje, a datum a čas, kdy byl výpis zhotoven. V SMS výpisu není uveden žádný identifikační osobní údaj.

Kam dál?
- Registr exekucí: Exekuci už neutajíte
- Úvěr ze stavebního spoření lidé splácí lépe než hypotéku
- Půjčky a úvěry: Neplatíte dluhy? Připravte se na popularitu!
 

Kurzy

Kurzovní lístek: 19.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,860 24,980
USD 23,080 23,260
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články