Rekordy a kuriozity roku 2012 v oblasti financí

17. 1. 2013 – 13:10 | Životní styl | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Rekordy a kuriozity roku 2012 v oblasti financí
Například velmi důkladně se na důchod připravuje jeden občan České republiky, který neponechal nic náhodě a měsíčně si na důchodové připojištění odkládá devět tisíc korun, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Více než 37 milionů korun zaplatí za hypotéku včetně úroků a ostatních poplatků jeden klient jednoho tuzemského serveru, který zprostředkovává finanční služby, 87 let je nejstaršímu zájemci o penzijní připojištění a nejvzácnějšími barvami vozu jsou v Česku odstíny oranžové barvy.

Zapomeňme na chvíli na průměrnou výši hypotéky, úvěru, penzijního připojištění nebo elektřiny. Někteří Češi z této průměrné řady výrazně vybočují. Ať už směrem nahoru nebo dolů.

Například velmi důkladně se na důchod připravuje jeden občan České republiky, který neponechal nic náhodě a měsíčně si na důchodové připojištění odkládá devět tisíc korun, což je nejvyšší částka zaznamenaná analytiky finančního serveru. Nejspíše mu ale nebude 87 let, což je věk nejstaršího klienta serveru, který si přes něj sjednal penzijní připojištění. Nejdráže vyjde hypotéka se všemi poplatky na celkem 37,3 milionu korun, naopak hypotéka s nejnižší částkou dosahuje 214 tisíc korun.

Klient chtěl změnit dodavatele energií i ve Španělsku

Z celoročních statistik serveru vyplynulo, že nejvíce za plyn utratí obyvatel Ústeckého kraje, který za rok zaplatí bezmála 85 tisíc korun. Elektřina vychází nejdráže jednomu klientovi z Královehradeckého kraje – ročně si musí připravit přes 102 tisíc korun.

Nejvíce změn u dodavatele energií učinil občan Budyně nad Ohří. Dohromady změnil třináct odběrných míst. Při sepisování smluv není nouze ani o kuriózní okamžiky. „Jeden pán s trvalým bydlištěm v Praze chtěl změnit dodavatele a tím ušetřit náklady nejen na dvou odběrných místech v České republice, ale také na jeho nemovitostech ve Španělsku,“ říká s úsměvem Petra Meixnerová z finančního portálu sFinance.cz.

Cesta na Antarktidu – žádný problém!

Nejvíce lidí dohromady si sjednalo cestovní pojištění na tři dny pro cestu na rodinnou oslavu do Maďarska. Bylo jich třináct. Nejdražší cestovní pojištění uzavřel server Sfinance.cz na částku 36 600 korun. Platí na jeden rok na území USA a je sjednané pro dvě osoby. Nejexotičtější zemí, pro niž bylo pojištění sjednáno, je Antarktida. Tři polární cestovatele vyšla měsíční cesta na 885 korun na osobu a den.

Rekordní čtyři dopravní nehody za rok

Kdyby se kvalita řidičů dala počítat podle pojistných událostí, tak můžeme konstatovat, že nejhorší řidič způsobil jen za loňský rok čtyři dopravní nehody, naopak nejlepší řidič jezdí bez nehody již třináct let, tedy po celou dobu, kdy se začal počítat bezškodní průběh u povinného ručení. Ten platí od 1. ledna 2000.

Nejvzácnějšími barvami vozu jsou v Česku odstíny oranžové barvy. Nejstarší pojištěný vůz je 58 let starý. Jedná se o historický nákladní vůz Tatra.

-Jiří Böhm

Kurzy

Kurzovní lístek: 9.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,320 24,400
USD 22,600 22,720
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články