Rezidence Nová Michle - zahájení stavebních prací

12. 7. 2011 – 16:59 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Rezidence Nová Michle - zahájení stavebních prací
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Nový subjekt na trhu rezidenčního bydlení 4fund zahájil stavební práce u svého pilotního projektu Rezidence Nová Michle.

Ten je jedinečný nejen svými stavebními parametry, ale také družstevním způsobem financování, který je v České republice poprvé dostupný také u menšího projektu. Stavba byla zahájena 31. května 2011 v atraktivní lokalitě v blízkosti centra a její kolaudace by měla proběhnout přesně do jednoho roku. Projekt a jeho financování je postaven na myšlence družstevního bydlení.

Pilotní projekt Nová Michle je unikátní tím, že se jedná o první počin menšího developera revitalizovat myšlenku družstevního bydlení. Rezidence Nová Michle bude symbiózou výborné lokality, kvalitního stavebního zpracování, moderní architektury a hlavně snadno dostupného financování.

„Spuštěním tohoto projektu reagujeme na současnou poptávku po vlastním bydlení. Zájemci byli dosud odkázáni na hypotéky bez fixních úrokových sazeb. Na ně pak dosáhli jen někteří. Například drobní živnostníci a vykonavatelé svobodných povolání neměli šanci hypotéku za rozumných podmínek získat. Podle prvních ohlasů vidíme obrovský potenciál družstevního bydlení,“ vysvětluje předseda družstva Rezidence Nová Michle, Tomáš Forejt.

Rezidence Nová Michle je prvním z celé řady dalších projektů, které budou pod hlavičkou 4fund k dispozici nejen na Praze 4, ale také v dalších lokalitách.

O projektu:
Rezidence Nová Michle nabídne celkem 26 bytových jednotek od velikosti 1+kk do 3+kk. Budoucí obyvatelé rezidence budou mít k dispozici balkony, sklepy a garážová stání přímo v objektu. V přízemí budoucího domu bude také zahrádka s restaurací. Navíc je blízké okolí rezidence bohaté na množství restaurací a umožní pohodlné nakupování bez nutnosti dlouhého dojíždění. Rezidence se bude nacházet v ul. Nuselská na Praze 4, tedy pár minut od centra města. Lokalita se vyznačuje množstvím zeleně a parků, které majitelům nabídnou příjemnou relaxaci téměř přímo před domem. Více na www.rezidencenovamichle.cz

O družstvu 4fund:
Družstvo bude do budoucna zastřešovat projekty, které se vyznačují na českém trhu jedinečným způsobem financování. Ten se vrací k myšlence družstevního bydlení. Vychází z jednoduchého a dostupného modelu. Případný zájemce zaplatí přibližně jednu čtvrtinu cenu bytu nebo nemovitosti, čímž získá podíl v družstvu a nadále pak splácí zbytek částky po dobu 25 let. Závazky celého úvěru za stavbu domu na sebe přejímá developer – společnost.

Taková forma financování přináší čtyři základní a celou řadu dalších výhod. Zde jsou ty hlavní:

Dostupnost - žadatel nemusí prokazovat výši svého příjmu

Jistota - majitel družstevního podílu ví předem o každém budoucím nákladu - fixní úrokové sazby

Efektivita - majitel družstevního podílu bydlí stejně rychle, jako by si byt pronajal a přitom si jej postupně kupuje

Čas - majitel družstevního podílu nemusí trávit dlouhé hodiny s bankovními úředníky

Kurzy

Kurzovní lístek: 8.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,270 24,390
USD 22,470 22,650
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články