Rozvody a sňatky patří k vrcholné české politice

3. 6. 2010 – 20:55 | Životní styl | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Rozvody a sňatky patří k vrcholné české politice
Životní změny čekají i některé nové hvězdy politického nebe, Foto: Barrandov TV | zdroj: NašePeníze.cz

Rozvody a nové sňatky se nevyhýbají ani českým politikům. Během minulého volebního období se mnohým poslancům a členům vlády razantně změnil život.

Změny čekají i některé nové hvězdy politického nebe, například Radka Johna (VV).Exministr životního prostředí a bývalý předseda Strany zelených Martin Bursík se rozvedl s manželkou Ivanou až v roce 2006, ačkoliv předtím žili deset let odděleně. Jeho současnou partnerkou je bývalá poslankyně Kateřina Jacques, se kterou má dceru. Jacques se rozvedla se svým manželem až v roce 2007, z bývalého manželství má dceru a syna.

Rozvod neminul ani expředsedu ČSSD Jiřího Paroubka. S manželkou Zuzanou se rozvedli v září roku 2007 po téměř 28 letech manželství. Dva měsíce poté, tedy v listopadu téhož roku, se Paroubek podruhé oženil. Jeho manželkou se stala tlumočnice Petra Kováčová a vloni v listopadu se jim narodila dcera Margarita.

 

<%Anketa147%>

 

V rozvodovém řízení je i exministr a současný zmocněnec pro lidská práva Michael Kocáb. Na veřejnost se dostal jeho vztah s mluvčí Lejlou Abbasovou.

Ve stejné situaci se nachází v současné době i předseda strany Věci veřejné Radek John, který se rozvádí s herečkou Zlatou Adamovskou. Letos v lednu vyšlo najevo, že John má sedmiletou nemanželskou dceru Terezu.

John informaci o rozvodu zveřejnil ve čtvrtek s tím, že rozchod proběhl v klidu a přátelsky. "To uniklo všem, ale to byla naše soukromá věc. My jsme se Zlatou nikdy lidi nezvali k našemu životu. Stejně tak, jak svatba byla šťastně soukromá, protože jsme byli bezejmenní, i rozvod byl zcela soukromý. Myslím, že byl 24. dubna po 26 letech," řekl John v rozhovoru pro Radiožurnál.

-Mediafax

Kam dál?

- Společná hypotéka a rozvod, co s tím?

- Novomanželská půjčka: Co s půjčkou po rozvodu?

Kurzy

Kurzovní lístek: 13.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,210 25,290
USD 23,130 23,250
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články