RWE už od listopadu opět zvýší ceny plynu

30. 9. 2011 – 21:21 | Energie | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

RWE už od listopadu opět zvýší ceny plynu
Průměrné domácnosti, která využívá zemní plyn na vaření, ohřev vody a vytápění, vzrostou měsíční náklady na plyn o přibližně 80 korun, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Zákazníkům RWE z řad domácností se od 1. listopadu 2011 zvýší konečné ceny zemního plynu v průměru o 5,2 procenta. Cenu plynu dodavatelé zvyšovcali už letos v červnu.

Více čtěte v článku "Od června zdražil domácnostem plyn, kolik si připlatíme?".

Za zvýšení podle společnosti může prudké oslabení koruny vůči americkému dolaru. Kurz české měny k dolaru se za poslední měsíc propadl o jednu korunu a padesát haléřů.

TIP: Zdražil vám dodavatel plyn? Odstupte od smlouvy!


„Vzhledem k prudkému oslabení koruny se nám prodražuje nákup komodity, za kterou platíme v dolarech. Čekali jsme do poslední chvíle, jak se budou měnové kurzy vyvíjet, ale současný stav nás nutí ceny plynu mírně zvýšit,“ řekl člen představenstva RWE Transgas odpovědný za národní obchod Tomáš Varcop.

Průměrné domácnosti, která využívá zemní plyn na vaření, ohřev vody a vytápění, vzrostou měsíční náklady na plyn o přibližně 80 korun. Zákazníci, kteří na zemním plynu pouze vaří, si měsíčně připlatí šest korun. RWE zároveň nabízí zákazníkům možnost se proti riziku zvýšení ceny zajistit, mohou uzavřít produkt s fixní cenou na dva roky.

-Libor Popela | MED

Kam dál?

- Pražanům zdraží plyn, ušetří však za elektřinu

Kurzy

Kurzovní lístek: 5.12.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,320 24,440
USD 23,020 23,200
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články