RWE zdraží od ledna plyn o více než dvě procenta, elektřinu zlevní

1. 12. 2010 – 9:02 | Energie | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

RWE zdraží od ledna plyn o více než dvě procenta, elektřinu zlevní
S platností od 1. ledna RWE také změní své ceníky elektrické energie, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Zákazníkům RWE z řad domácností se od 1. ledna 2011 zvýší konečné ceny zemního plynu v průměru o 2,3 procenta. Firma o tom informovala včera.

Za mírným nárůstem stojí především propad kurzu koruny vůči dolaru, dlouhodobý pozvolný růst cen ropy a ropných produktů na světových trzích a změna regulovaných distribučních poplatků. Nabídka elektřiny od RWE naopak na začátku roku zlevní.

"Při kalkulaci konečných cen zemního plynu pro první čtvrtletí příštího roku jsme se potýkali s nepříznivými vstupy. I přesto se nám podařilo dosáhnout pouze nepatrného zvýšení konečných cen. V případě tzv. sporákářů, kteří odebírají od RWE Energie, se cena například vůbec nezmění. V jiných případech domácnostem měsíčně narostou účty jen v řádu desetikorun," řekl Tomáš Varcop, člen představenstva RWE Transgas odpovědný za národní obchod.

 

TIP:

- Energie domácnostem podraží o tisíce korun

- Pražská energetika sníží cenu elektřiny

 

O kolik porostou náklady domácnostem

 

Průměrné domácnosti, která využívá zemní plyn na vaření, ohřev vody a vytápění, vzrostou měsíční náklady jen o 80 korun. Domácnosti, které na zemním plynu pouze vaří, změnu v rodinném rozpočtu prakticky nepocítí. Za plyn si měsíčně připlatí pouze pět korun.

Nejmenší pohyb ceny zemního plynu zaznamenají zákazníci RWE Energie, kde cena vzroste jen o 1,6 procenta. Naopak největší nárůst cen se dotkne zákazníků Východočeské plynárenské, kde konečná cena naroste o 4,5 procenta. Rozdíly v pohybu konečných cen jsou způsobeny různou výší regulovaných cen distribuce v jednotlivých regionech. Ceny distribuce zohledňují rozdílnou výši investic a nákladů na provoz distribuční soustavy v minulých obdobích. Distribuční platby stanovuje Energetický regulační úřad jednou ročně.

S platností od 1. ledna RWE také změní své ceníky elektrické energie. Cena silové elektřiny se pro zákazníky RWE sníží. "Plníme náš slib, že v případě příznivého vývoje cenu snížíme. Bude se jednat o pokles v řádu jednotek procent. Věříme, že výhodná cena a garance jejího nezvýšení k nám přilákají další desítky tisíc zákazníků v příštím roce," dodal Tomáš Varcop.

Kurzy

Kurzovní lístek: 19.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,790 24,910
USD 23,060 23,240
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články