Satelitní snímky pomáhají Čechům při výběru dovolené

10. 4. 2009 – 1:03 | Životní styl | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Satelitní snímky pomáhají Čechům při výběru dovolené
Foto: Mapy google | zdroj: NašePeníze.cz

Ne vždy mají cestovatelé při výběru dovolené přesnou představu o umístění hotelu, do kterého chtějí zamířit. Mnoho lidí chce vědět jak doopravdy daleko je hotel od moře, nebo jaké je nejbližší okolí hotelu. Moderní technologie ovšem tento problém řeší. Uživatelé internetu už si zvykli, že se prostřednictvím služby Google Maps mohou podívat na satelitní snímky z jakéhokoli místa na zeměkouli. Nyní snadno najdou i lokaci hotelu, kde plánují strávit dovolenou.


- Cyklovlaky: začíná sezóna, rady a tipy na cesty
- Největší překážkou v cestovním ruchu v ČR je kvalita služeb
- Od 1. dubna 2009 se bude vydávat nový typ cestovního pasu - cestovní pas se strojově čitelnými údaji a dvěma biometrickými údaji
- Některé cestovní kanceláře žádají stát o pomoc

Spojením technologie společnosti Google a informací jedné z největších cestovních agentur na českém trhu eTravel.cz vznikla jedinečná služba pro české cestovatele. Zanesením polohy hotelů do mapy se turistům otevírají nové možnosti, jak ještě před nákupem dovolené prozkoumat areál hotelu, jeho přesnou polohu a především okolí. Snadno se tak dozví, jak daleko je to od hotelu na pláž, do centra města nebo jak dlouho budete cestovat z letiště.

Služba umožňuje podívat se jak na mapu okolí hotelu, tak i na obrázky ze satelitu. Hotel pak má člověk skutečně jako na dlani. Dokonce vidíte slunečníky na pláži nebo bazény přímo v areálu. Víme například, že turisty velmi často zajímá, jak široká je pláž u hotelu. Přesně to je okamžik, kdy by se měli v první řadě podívat na satelitní snímek hotelu.

Úplnou novinkou pro české turisty je možnost prohlédnout si mapu vybrané země s označenou polohou všech dostupných hotelů. Tato služba ulehčí situaci cestovatelům, kteří se vracejí do stejného letoviska. Snadno tak mohou zjistit, kde se nachází jejich nově vybraný hotel vzhledem k tomu, kde byli ubytováni minule.

- Mapy najdete na maps.google.com

Kurzy

Kurzovní lístek: 2.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,260 24,340
USD 22,280 22,420
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články