sAutoleasing zpřehledňuje smlouvy a rozšiřuje služby

13. 1. 2011 – 17:41 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

sAutoleasing zpřehledňuje smlouvy a rozšiřuje služby
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

sAutoleasing, dceřiná společnost České spořitelny, přichází na leasingový trh s novinkou, díky které si od nového roku mohou klienti sjednat k úvěrové smlouvě dodatečné služby a produkty spojené s poradenstvím a provozem vozu.

Nově si klienti mohou sjednat například různé auto příslušenství, dětské sedačky, sadu dalších pneu, střešní boxy, zabezpečení vozu apod. Zároveň ke každé úvěrové smlouvě klienti získají splátkový kalendář, který jim poskytne informaci, kolik zaplatí v daném kalendářním měsíci, ve kterém by chtěli smlouvu předčasně ukončit.

„Našim klientům chceme v maximální možné míře poskytnout při pořízení vozu komfort spojený s nabídkou komplexního financování,“ uvedl Marek Pičman, ředitel Podpory a vývoje produktů sAutoleasing. „Další novinkou chceme vyjít vstříc potřebám našich klientů a poskytnout jim v každém kalendářním měsíci srozumitelný přehled o sjednaných podmínkách smlouvy a o nákladech spojených s předčasným ukončením
smlouvy,“ dodal Marek Pičman.

sAutoleasing vylepšil svou nabídku služeb pro klienty a zprůhlednil náklady spojené se smlouvou. Doprovodné služby si klienti mohou sjednat za poplatek při uzavření úvěrové smlouvy z nabídky služeb obchodních partnerů přímo v místě prodeje vozu. Nový splátkový kalendář je reakcí na novelu zákona o spotřebitelském úvěru.

Novela zákona o spotřebitelském úvěru upravuje podmínky pro poskytování spotřebitelského úvěru nebo leasingu a vyvažuje práva a povinnosti obou smluvních stran. Jednou z novinek novely je možnost klienta odstoupit od smlouvy bez udání důvodu do 14 dnů od podpisu smlouvy. Novela také sjednocuje podmínky spojené s předčasným ukončením smlouvy jak pro klienta, tak pro úvěrovou společnost. Nově se zavádí povinnost před uzavřením smlouvy informovat klienta o parametrech a podmínkách smlouvy, ve které se sjednává spotřebitelský úvěr na základě tzv. „předsmluvní informace“.

Kurzy

Kurzovní lístek: 20.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,120 25,200
USD 23,090 23,190
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články