Sazka bude prodávat majetek včetně luxusních aut

20. 12. 2010 – 8:45 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Sazka bude prodávat majetek včetně luxusních aut
Držitelům dluhopisů by Sazka měla do půlky ledna splatit 13,2 milionu eur (asi 332 milionů korun) | zdroj: NašePeníze.cz

Loterijní společnost Sazka chystá záchranný plán, pondělní Hospodářské noviny (HN) popsaly strategii získanou s předstihem od podnikatele Martina Ulčáka, který převzal od vedení Sazky plné moci a jedná o její stabilizaci.

Chce vytvořit transparentní systém peněžních toků a prodat některý majetek.

Základem nové strategie Sazky je podle HN vytvoření jediného účtu, kontrolovaného Sazkou, jejími věřiteli i obchodními partnery, přes který povedou všechny finanční toky firmy. "Bude to transparentní systém, vodotěsně uzavřený, aby bylo vidět, co se s penězi Sazky děje. Součástí bude i vyvážený platební kalendář, který určí, co, jak a kdy bude Sazka platit," řekl Ulčák v rozhovoru pro HN. Detaily nové strategie má společnost představit v pondělí.

 

TIP: Miliardář Radovan Vítek skupuje dluhy Sazky, chce ji poslat do insolvence

 

Nový systém má také vylepšit věřitelům garance za úvěry. Právě na garancích selhávalo dosavadní více než roční jednání s bankami o dalším financování firmy, píše deník. Sazka podle zveřejněných informací také plánuje prodej veškerého zbytného materiálu a majetku - včetně dvou luxusních aut Bentley. Ulčák doufá, že věřitelé plán přijmou a dají Sazce čas na stabilizaci financí.

Držitelům dluhopisů by Sazka měla do půlky ledna splatit 13,2 milionu eur (asi 332 milionů korun), nabídla jim zatím jen jistinu, tedy 4 miliony. Společnost musí vyjednávat i s podnikatelem Radovanem Vítkem, který skoupil od dvou bank pohledávky a směnky za skoro 900 milionů korun. Většina dluhů Vítkovi už byla splatná a miliardář hrozí, že pokud neuvidí peníze, Sazku pošle do insolvence, podotýkají HN. "Kdo chce jednat, musí položit peníze na stůl. Vyfukováním tabákového kouře do vody zlato nevznikne," prohlásil Vítek v narážce na Ulčáka, který stojí za společností Geco. Ta vlastní síť trafik s více než 200 terminály Sazky.

-Václav Kozák,MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 30.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,660 24,780
USD 22,870 23,050
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články