Sazka se topí v problémech. Náklady na provoz? 120 milonů měsíčně!

25. 3. 2011 – 13:21 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Sazka se topí v problémech. Náklady na provoz? 120 milonů měsíčně!
Výhru přes 100 milionů Sazka ještě nevyplatila a posílá ji výherci po částech, Foto: Radka Malcová | zdroj: NašePeníze.cz

Generální ředitel sazky Aleš Hušák v pátek u výslechu u Městského soudu v Praze mimo jiné sdělil, že provoz Sazky stojí měsíčně 120 milionů korun. Agentura Mediafax to zjistila z dokumentu, zveřejněném v internetové verzi insolvenčního rejstříku.

Hušák, který je zároveň předsedou představenstva firmy, u soudu obhajoval úvěr, který si chce vzít Sazka od firmy Gladiolus: "Čerpáním úvěru bychom pokryli nejen pohledávky všech věřitelů, vč. dosud sporných, budou-li uznány, a navíc bychom pokryli i další provoz společnosti, což představuje zhruba 120 000 000 Kč měsíčně."

Sazka proto podle něj nechápe odpor věřitelů k úvěru, když by tento úvěr směřoval k 100procentnímu uspokojení jejich pohledávek. "Právě proto se společnost domnívá, že záměrem těchto věřitelů není uspokojení jejich pohledávek, ale převzetí společnosti, což dokládá i jejich jednání s našimi akcionáři," sdělil Hušák.

Podle Hušáka také filozofie představenstva byla taková, "že i pro věřitele je výhodnější pokud budeme platit z úvěrových smluv 10procentní úrok než dosavadní sankční úroky 29 procent nehledě k tomu, že insolvenční řízení má sloužit k uspokojení věřitelů a nikoli k nepřátelskému převzetí společnosti," dodal generální ředitel.

Stomilionovou výhru Sazka posílá výherci po částech

Hušák v pátek u výslechu u Městského soudu v Praze sdělil, že výhru přes 100 milionů Sazka ještě nevyplatila a posílá ji výherci po částech.

 

Psali jsme:

- Sazka nemá na vyplacení lednové výhry 103 milionů

- Zadlužená Sazka prý opět vyplácí výhry

 

"Výhru přes 100 mil. Kč , kterou jsme dosud nevyplatili, jsme sice dle předběžného jednání s předběžným správcem hodlali vyplatit, ale když pak bylo zrušeno předběžném opatření, kterým byl předběžný správce jmenován, pak už jsme tuto výhru nemohli vyplatit a zatím výherci posíláme po částech výhru v částkách limitovaných dalším usnesením o předběžném opatření," vysvětlil Hušák soudu s tím, že výherců, kteří vyhráli výhry nad 500 tis. Kč je více a Sazka při vyplácení těchto výher postupuje obdobně.

Na středeční tiskové konferenci Sazky generální ředitel nepřímo sdělil, že výherce rekordního lednového jackpotu 103 milionů korun, už má nejspíš peníze na svém účtu. "Nikdy neříkáme, jestli jsme výhru vyplatili nebo ne. Jsem přesvědčen, že pokud bychom na sebe podali insolvenční návrh, tak tam tu výhru nenajdete," uvedl tehdy Hušák.

-Libor Popela | MED

 

Kurzy

Kurzovní lístek: 1.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,300 24,420
USD 22,210 22,390
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články