Sazka uhradila jistinu dluhopisů za čtyři miliony eur

- Firmy autor: Redakce NašePeníze.cz

Sazka v pondělí uhradila jistinu dluhopisů za čtyři miliony eur (97,5 milionu korun). Informoval o tom mluvčí Sazky Jan Tuna.

Společnosti Penta a E-Invest se dohodly se Sazkou na strategickém partnerství s tím, že poskytnou dostatek peněz na odvrácení insolvence, Foto: SXC

Společnosti Penta a E-Invest se dohodly se Sazkou na strategickém partnerství s tím, že poskytnou dostatek peněz na odvrácení insolvence, Foto: SXC, zdroj: NašePeníze.cz

"Uhrazení jistiny je jedním z kroků strategické spolupráce se společnostmi E-invest a Penta," uvedl Tuna.

 

- Radovan Vítek nabízí akcionářům Sazky miliardu za 100 procent akcií

 

Společnosti Penta a E-Invest se dohodly se Sazkou na strategickém partnerství s tím, že poskytnou dostatek peněz na odvrácení insolvence, mělo by jít zhruba o dvě miliardy korun. Za to má Sazka investorům 15 let vyplácet podíl na zisku. Oba investoři se shodují, že cesta k odvrácení insolvence vede přes navýšení základního jmění, ale jejich další návrhy se různí. Penta požaduje majoritní část akcií a po restrukturalizaci společnosti a má v plánu umístit zhruba 30 procent akcií na burzu. Společnost E-Invest Martina Ulčáka chce ponechat současnou akcionářskou strukturu a svou roli uplatnit podílem na zisku. Obě nabídky obsahují garantované platby na podporu sportu po dobu deseti a více let.

Sazka je v insolvenčním řízení od 17. ledna. Poslala ji tam firma Moranda realitního magnáta Radovana Vítka. Ten spolu s Karlem Komárkem a jeho finanční skupinou KKCG nyní disponuje podle zdrojů z finančních kruhů většinou dluhopisů, a mohou tak prosadit jejich okamžité zesplatnění. V takovém případě by Sazka musela sehnat na záchranu před insolvencí zhruba osm miliard korun, což by výrazně prodražilo vstup investorů. Vítek s Komárkem předminulý týden přišli s požadavkem na ustanovení předběžného správce Sazky, který by musel schválit některé kroky této společnosti. V pondělí ustanovil Městský soud v Praze předběžným správcem Josefa Cupku.

-Dana Rybáková | MED

Tagy: dluhopisy firmy sázka