Sdružení obrany spotřebitelů, které brání lidi, má dluhy, čelí insolvenčnímu řízení

8. 11. 2010 – 18:43 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Sdružení obrany spotřebitelů, které brání lidi, má dluhy, čelí insolvenčnímu řízení
Sdružení dluží asi 1,7 milionu korun, z toho přes 800 tisíc zaměstnancům, Foto:Logo SOS | zdroj: NašePeníze.cz

Krajský soud v Praze poslal v pondělí do insolvenčního řízení SOS - Sdružení obrany spotřebitelů. Agentura Mediafax to zjistila z internetové verze insolvenčního rejstříku.

Návrh na povolení oddlužení podal k soudu předseda Republikového výboru sdružení Ivan Urban. Podle něj se sdružení dostalo do finančních problémů.

"Ministerstvo průmyslu a obchodu neposkytlo řádně potvrzený zbytek dotace z projektu MPO na rok 2010 ve výši 2,3 milionu korun. Tato částka měla být poskytnuta dle smlouvy do 31. 8. 2010," sdělil v návrhu Urban s tím, že tímto se sdružení dostalo do platební neschopnosti a nemůže uhradit své závazky.

"Ministerstvo průmyslu a obchodu opravdu v létě pozastavilo výplatu zbytku dotace, protože SOS - Sdružení obrany spotřebitelů neodstranilo veškeré nedostatky zjištěné při průběžné kontrole dotovaného projektu," sdělil Mediafaxu mluvčí ministerstva Pavel Vlček. Sdružení podle něj už nedostatky z projektu sice odstranilo, ale ministerstvo peníze stále nemůže převést. Ve sdružení se totiž volilo nové vedení a ministerstvu nesdělilo, kdo je oprávněnou osobou k uzavírání smluv. "Poslední jednání MPO a SOS proběhlo před několika dny. Z jednání vzešla dohoda, že SOS předloží MPO dokumenty, které doloží, kdo je osobou oprávněnou za něj jednat. To se dosud nestalo a MPO samozřejmě musí dodržovat veškeré požadavky legislativy," dodal mluvčí.

Sdružení dluží asi 1,7 milionu korun, z toho přes 800 tisíc zaměstnancům.

Soud nyní prověří, jestli je návrh po faktické stránce v pořádku a následně bude zkoumat, zda je dlužník v úpadku, či není. Během insolvenčního řízení smí dlužník nakládat se svým majetkem jen ve velmi omezené míře a nesmí majetek spravovat tak, aby se snížila jeho hodnota. Dojde také k zablokování věřitelů, kteří nemohou vůči dlužníkovi vymáhat své pohledávky např. exekucí.

SOS - Sdružení obrany spotřebitelů m. j. poskytuje rady spotřebitelům, vydává časopis SOS Magazín a provozuje server www.spotrebitele.info.

-Libor Popela,Mediafax

Kurzy

Kurzovní lístek: 15.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,720 24,800
USD 23,050 23,150
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články