Šéf ČEZu přiznal pravděpodobně necitlivé jednání "komanda" odhalujících černé oděbry

17. 2. 2010 – 11:53 | Energie | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Šéf ČEZu přiznal pravděpodobně necitlivé jednání "komanda" odhalujících černé oděbry
ČEZ změní přístup pracovníků | zdroj: NašePeníze.cz

Generální ředitel společnosti ČEZ Martin Roman dnes rozhodl zásadně změnit postup ČEZ při odhalování neoprávněných odběrů elektřiny. Snaha odhalit nelegální odběry se skutečně v některých případech mohla jevit jako necitlivé jednání se zákazníky s nepřiměřenou tvrdosti, uvedl v dnešní tiskové zprávě.

"Na základě všech dostupných informací a analýz jsme sice stále přesvědčeni, že činností NTZ zákon porušen nebyl, avšak snaha postupovat vůči neoprávněným odběrům elektřiny co nejefektivněji a maximálně využít kompetence dané energetickým zákonem, se skutečně v některých případech mohla jevit jako necitlivé jednání se zákazníky s nepřiměřenou tvrdosti." Uvedla společnost ČEZ.

 

<%Anketa16%>

 

„Těchto případů litujeme a učiníme zásadní opatření, aby se nemohly opakovat. Korektnost a vstřícnost musí stále být součástí genofondu společnosti ČEZ, součástí psaných i nepsaných pravidel fungování firmy“, uvedl generální ředitel společnosti ČEZ Martin Roman. „To si musí uvědomovat každý z našich zaměstnanců od generálního ředitele až po odečítače elektroměrů.“, dodal.

 

Stop odopojování neoprávněných odběrů do odvolání

 

Černým odběrům musí ČEZ bránit, protože mu to ukládá zákon. Společnost ČEZ s okamžitou platností pozastavuje až do odvolání odpojování neoprávněných odběratelů, u nichž došlo ke kvalifikovanému zásahu do elektroměru nebo odběru mimo měřící zařízení, přestože jí to energetický zákon umožňuje.

 

Co chce ČEZ změnit?

 

Vymění elektroměr a náhradu škody bude vymáhat standardním právním postupem. Při jednání se zákazníky budou kontroloři podle ČEZu citlivěji přihlížet k individuální situaci (zdravotní stav) místo toho, aby automaticky aplikovali jednotná pravidla. Všichni kontroloři společnosti ČEZ podepíší jako součást svých pracovních smluv etický kodex, který je zaváže ke korektnímu a vstřícnému jednání se zákazníky. Případné excesy zaměstnanců v dané oblasti budou považovány za hrubé porušení pracovní kázně se všemi z toho vyplývajícími důsledky.

ČEZ se rozhodl, že bude iniciovat vytvoření koncepčního řešení neoprávněných odběrů elektřiny a plynu. ČEZ navrhl ostatním distributorům založení společného podniku, který by jednotně postupoval při kontrole a řešení neoprávněných odběrů a nahradit samostatné útvary NTZ. První pozitivní reakce ukazují ochotu i ostatních distributorů tento problém řešit.

 

NTZ

Útvar NTZ byl zřízen v roce 2005 poté, co ČEZ převzal distribuční společnosti a musel začít řešit množící se krádeže elektřiny. Před koncem roku 2008 byla prioritou oddělení NTZ efektivita boje s černými odběry, snažil se využívat všech možností daných energetickým zákonem.

Kam dál?
- Většina lidí je pro odvolání šéfa ČEZu kvůli jeho "komandu"
- Manažeři velkých firem přiznali své platy, kolik bere šéf ČEZu
- Jak se zjišťují a řeší neoprávněné odběry elektřiny?
- Vymáhací praktiky ČEZ jsou kritizovány i ze stran odborníků

Kurzy

Kurzovní lístek: 24.4.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,220 25,340
USD 23,550 23,730
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články