Šéf Hewlett-Packardu odstoupil kvůli sexuálnímu skandálu, akcie padají

8. 8. 2010 – 9:34 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Šéf Hewlett-Packardu odstoupil kvůli sexuálnímu skandálu, akcie padají
Kvůli zprávě o Hurdově odchodu spadly akcie společnosti o více než osm procent Foto: Mark Hurd, HP | zdroj: NašePeníze.cz

Generální ředitel jednoho z největších výrobců počítačů na světě americké společnosti Hewlett-Packard (HP) Mark Hurd rezignoval kvůli sexuálnímu skandálu.

Čelí obvinění ze sexuálního obtěžování, informovala v sobotu agentura Reuters.

„Pochopil jsem, že v některých případech jsem nedodržel principy důvěry, vzájemné úcty a jednoty kolektivu, na kterých stojí fungování společnosti. Bylo by pro mě těžké ji dál řídit,“ prohlásil muž, který HP vedl od dubna 2005.

Třiapadesátiletý Hurd měl mít tajný vztah s jednou ze zaměstnankyň společnosti, která pracovala v rámci marketingu. Ředitel HP je navíc obviněn z padělání údajů o svých výdajích a dalších finančních výkazů, aby utajil svůj poměr a mohl své milence vyplatit peníze za práci, jíž nevykonávala.

Do čela společnosti se po Hurdově odchodu dočasně postavila jedenapadesátiletá Cathie Lesjaková, která dosud zastávala funkci finanční ředitelky.

Kvůli zprávě o Hurdově odchodu spadly akcie společnosti o více než osm procent.

HP založená v roce 1939 má pobočky ve více než 170 zemích. Vyrábí široké spektrum modelů počítačů, jak osobních, tak serverů, skenerů, tiskáren a dalšího hardware. Je také významným producentem software.

-Alina Artiuschenko, Mediafax

Kurzy

Kurzovní lístek: 28.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,660 24,780
USD 22,600 22,780
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články